"Albert w kosmosie" (Wydawnictwo Zakamarki)

Ten bohater cały czas zaskakuje. Jego przygody nie pozwalają czytelnikom się nudzić. Albert zawsze robi rzeczy szalone i zaskakujące. Nawet, kiedy na pierwszy rzut oka powinien robić coś zupełnie zwyczajnego. Jak jest tym razem? Tytuł wskazuje, że będzie to przygoda absolutnie wyjątkowa i szalona. Albert ma wyruszyć w kosmos!

Trudno dać temu wiarę. Przecież przyzwyczailiśmy się do tego, że książki o jego przygodach to historie obyczajowe. Mocno osadzone w rzeczywistości, pełne wydarzeń, które mogą stać się udziałem każdego czytelnika. A tu nagle taka niespodzianka! Jak to się stało, że Albert został astronautą? Takie pytania pojawiają się w głowie każdego czytelnika. Żeby poznać na nie odpowiedzi trzeba zajrzeć do książki. A tam czeka na czytelników niespodzianka, bo ta kosmiczna przygoda Alberta niekoniecznie dzieje się w kosmosie. Wszystko zaczyna się od tego, że Albert słyszy od taty, że jest dziecinny. Chłopiec zaczyna się nad tym zastanawiać. Skoro tata oczekuje od niego, żeby zachowywał się doroślej, Albert musi się najpierw dowiedzieć, co dorośli robią i, co odróżnia ich od dzieci. Takich rzeczy (zwanych też obowiązkami) jest całkiem sporo. Dorośli muszą między innymi płacić rachunki, oddawać motor do przeglądu, prowadzić zawiłe rozmowy telefoniczne. Albert być taki sam, ale nie do końca mu się to udaje. Dlaczego? Bo nie pamięta o tych wszystkich dorosłych obowiązkach.


Chyba jeszcze żadna książka o Albercie nie wywołała u nas aż takich wybuchów śmiechu. Porównywanie dzieciństwa i dorosłości okazało się bardzo zabawne. Chęć porzucenia dziecięcych lub dorosłych obowiązków okazała się ciekawym (i niełatwym) zadaniem. Czytanie tej książki z dziećmi może okazać się doskonałą okazją do rozmowy o obowiązkach, które ma każdy człowiek i, które częściej lub rzadziej musi wykonywać. Czy można zrzucić je na innych? Czy można przejąć obowiązki innych osób, żeby im ulżyć? To już zależy od obowiązków i przygody Alberta małych i dużych w tym upewniają. Jeśli chcecie dowiedzieć się w jaki sposób i o co dokładnie chodzi z tym kosmosem, to zajrzyjcie do książki. Jestem pewna, że będziecie zaskoczeni!


Albert w kosmosie

Gunilla Bergstorm

tłumaczenie Katarzyna Skalska

ZAKAMARKI 2022

wiek 3+

(książka ukaże się 31.08.2022)


https://www.zakamarki.pl/

Komentarze

 1. Dzieci z tego co wiem to lubią książki o kosmosie, chociaż ja nigdy za nimi nie przepadałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fanie, że książka rozbawia. Sama z chęcią bym przeczytała

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy nasz synek był młodszy, często sięgaliśmy z nim po przygody Alberta. Bardzo zabawne książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z przyjemnością poznamy przygody Alberta w kosmosie, wiele cennego materiału do przetrawienia przez dzieciaki. :) Izabela

  OdpowiedzUsuń
 5. Rozejrzę się za nią jak tylko się ukarze. Mój syn polubił przygody Alberta. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz