"Wyprawa do lasu" (Wydawnictwo Debit)

Ktoś powie: "Cóż to za pomysł, żeby pisać książkę o wyprawie do lasu?!". To przecież takie oczywiste. Wychodzimy z domu, wsiadamy do samochodu, na rower albo idziemy kilkaset metrów pieszo i jesteśmy w lesie. Żadna filozofia, raczej normalna sprawa. Dla niektórych tak. Dla innych to wcale nie jest takie normalne i oczywiste. W codziennym pędzie można nie znaleźć czasu nawet na te najprostsze rzeczy, dlatego dziś zabieramy Was do lasu, a naszym przewodnikiem będzie przepiękna książka.

 

O czym opowiada książka Wyprawa do lasu domyślić się łatwo. Nikt nie będzie zdziwiony, kiedy ją otworzy i zobaczy sympatyczną rodzinkę, która planuje wycieczkę. Zaczynają od bardzo ważnej rzeczy, czyli sprawdzenia pogody. Kolejny krok, to dokładne zaplanowanie całej wyprawy. Pomaga im w tym mapa, w której zaznaczono wszystkie najważniejsze miejsca oraz punkty orientacyjne. Potem muszą spakować najpotrzebniejsze rzeczy. Lista jest długa, ale jak się okazuje, są na niej również przedmioty, które niekoniecznie trzeba ze sobą zabierać. Tak przygotowani, bohaterowie tej książki, mogą w końcu ruszyć do lasu. Co dokładnie będą tam robić? Mogłabym napisać, że wszystko na co mają ochotę, ale dobrze wiecie, że w lesie obowiązują pewne zasady, który musi przestrzegać każdy, kto się do niego wybierze. Na początku dzieci będą szukać zwierząt. Tych w lesie jest wiele, ale czy uda im się jakieś znaleźć? Oczywiście, że tak, ale co dokładnie tam znajdą, będziecie musieli sprawdzić sami. Potem zrobią sobie przerwę na posiłek i... Niczego więcej już Wam nie zdradzę! 
Czy ta książka nam się spodobała? Bardzo! Takim książkom trudno się oprzeć. Dobry humor bohaterów od razu udziela się czytelnikom. Trudno również oprzeć się pokusie ruszenia ich śladem. Mariona Tolosa Sistere bardzo skutecznie rozbudza w czytelnikach ochotę na wyprawę do lasu. Pokazuje las jako miejsce interesujące, którego odwiedzenie zapewni czytelnikom mnóstwo emocji i da im ogrom radości. Czy istnieje na świecie człowiek, który po jej przeczytaniu nie zapragnie ruszyć do lasu? Moim zdaniem nie. Można, co prawda próbować, wmawiać sobie, ze las nie jest interesujący, że nie może nas tam spotkać nic ciekawego. Tylko po co? Lepiej wziąć przykład z bohaterów Wyprawy do lasu. Spakować plecak i w ostatnie dni wakacji ruszyć na poszukiwanie przygód! 
 

Wyprawa do lasu

Mariona Tolosa Sistere

tłumaczenie Karolina Jaszecka

Wydawnictwo Debit 2022


 


https://wydawnictwo-debit.pl/

Komentarze

  1. Świetny wybór dla urwisów. Ja chętnie kupuję takie książki dla synka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię Twoje propozycje książek dla maluchów - zawsze wypatrzysz coś ciekawego :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Z przyjemnością skuszę się na tę lekturę w roli prezentu dla dzieci.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz