"Escape Room" (Wydawnictwo Wilga)

Escape room to dla mnie miejsce tajemnicze. Nigdy w żadnym nie byłam i pewnie długo jeszcze nie zawitam. Ich popularność niezmiennie mnie zadziwia, ale nie kusi tak bardzo, żeby do któregoś z nich zajrzeć. Mimo to dałam się skusić na przeczytanie książki Escape Room.

Czy to przewodnik po takich miejscach? Nie. Ktoś mógłby uznać ją za poradnik, która pomaga się po nich poruszać i pokazuje, co może się tam wydarzyć. To jednak powieść, więc rządzi się własnymi regułami. Bohaterką jest dwunastoletnia Ami. Jest to prezent, który Ami dostała od swoim rodziców. Odwiedzi, podobno, najlepszy escape room w mieście. Nadzieje i oczekiwania względem tego miejsca są więc ogromne. Jednak od początku coś jest nie tak. Niektóre sprawy budzą niepokój. Na przykład brak drzwi. Ami nie może ich znaleźć. Kiedy w końcu to się udaje i wchodzi do środka jest jeszcze dziwniej i bardziej tajemniczo. W rozwiązywaniu zagadek będą jej pomagać rówieśnicy - Adjoa, Ibrahim, Oscar i Min. Zagadki nie będą łatwe. Na młodych czeka wiele różnych zadań, których rozwiązania nie będą oczywiste. Jakby tego było mało, niewinna zabawa, jaką wydawał się być escape room, okazuje się grą o losy świata. Niebezpieczną misją, która szybko przestaje być zabawą, a staje się grą o życie!


Nigdy nie czułam potrzeby zamknięcia się w pokoju z grupą znanych (lub nieznanych) mi osób i rozwiązywania zagadek. Ta książka nie wzbudziła we mnie chęci do przełamania się i zrobienia tego po raz pierwszy. Czy z tego powodu ocenię ją niżej? Nie, bo to naprawdę ciekawa i wciągająca lektura. Choć z escape roomami mi nie po drodze, to dobrą książkę zawsze chętnie przeczytam. Ta jest dobra i przeczytać ją warto. Wciąga, intryguje i zaskakuje. Trzyma w napięciu od początku do końca. Rozwija się w zaskakującym kierunku i nie pozwala czytelnikowi się nudzić. Młodzi czytelnicy na pewno będą zadowoleni i z wielką przyjemnością poznają losy Ami i jej przyjaciół. 


 

Escape Room

Christopher Edge

tłumaczenie Agnieszka Walulik

Wydawnictwo Wilga 2022


 https://www.gwfoksal.pl/

Komentarze

 1. Młodych czytelników może zaciekawić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie escape room też jakoś nie kusi, a książka też średnio.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kwestia gustu. książka znajdzie swoich odbiorców

  OdpowiedzUsuń
 4. czerwonafilizanka8 września 2022 22:28

  Escape Room to ponoć bardzo fajna sprawa, mnie jakoś to też nigdy nie kusiło.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz