"Nieustraszeni w Krainie Jednorożców" (Wydawnictwo Mamania)

Nadszedł nowy rok szkolny, a nim dla niektórych stare, dla innych zupełnie nowe emocje. Te wszystkie uczucia, które towarzyszą dzieciom i rodzicom, które po raz pierwszy idą do przedszkola albo szkoły. Te, które pojawiają się w dziecięcym sercu, kiedy po kilku latach trzeba zmienić miejsce, w którym się uczy. To nie są łatwe sytuacje i wszyscy dobrze o tym wiemy, dlatego jako rodzice chcemy i w tym pomóc. Świetnym wsparciem są tu oczywiście książki.

W czasie wakacji pokazałam Wam serię "Nieustraszeni". Książki od razu zyskały moją sympatię i pełną aprobatę. Mądre, interesujące, z ciekawą historią i ważnym przesłaniem. Czekałam na kolejne części, bo wiedziałam, że będą równie dobre. Najnowszy, piąty już z wydanych w Polsce, tom poświęcony jest radzeniu sobie ze smutkiem. Dzieci spotkają w niej dobrze znanych bohaterów. Tym razem ich głowy zaprząta smutek. Smutek, z którym zmaga się koleżanka z klasy Alicji. Dziewczynka dołączyła do nowej klasy i jeszcze nie zdążyła się zaaklimatyzować w nowym środowisku. Alicja bardzo chciałaby jej pomóc. Nie wie jednak ja. Tu przyda się pomocne skrzydło trenerki emocji, mewy Florentyny. Ptak po raz kolejny wytłumaczy dzieciom zawiłości ludzkich emocji. Ale, jak dobrze wiedzą ci, którzy czytali przynajmniej jedną książkę z tej serii, pomocna dłoń wyciągnięta jest również do rodziców.
 

"Nieustraszeni" to seria nie tylko dla najmłodszych czytelników. To książki, które wspierają również dorosłych. Większość stron zajmuje oczywiście historia Alicji, Tadzia i ich czworonożnego przyjaciela. Nic dziwnego, to przecież książki przede wszystkim dla dzieci. Jednak ostatnie strony adresowane są do rodziców, opiekunów i nauczycieli. Z nich dorośli dowiedzą się, jak pomagać dzieciom, jak wspierać je w trudnych chwilach i jak rozmawiać z nimi o emocjach i problemach, z którym zmagają się nawet najmłodsi. Połączenie historii dla dzieci i poradnika dla dorosłych sprawia, że "Nieustraszeni" są serią bardzo wyjątkową, wartą poznania i przeczytania. Serią, która powinna trafić do każdego dziecka i każdego dorosłego, bo bawi, uczy i zachwyca. Czy można chcieć więcej?
 

Nieustraszeni w Krainie Jednorożców

Elsa Punset

ilustracje Rocio Bonilla

tłumaczenie Jowita Maksymowicz - Hamann

Wydawnictwo Mamania 2022


 

https://mamania.pl/

Komentarze

 1. Ciekawa propozycja. Urzekły mnie ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się warstwa graficzna tej książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się świetnie. Myślę że pobudzi dziecięcą wyobraźnię

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak zawsze dodajesz świetne propozycje :) niedługo zabraknie mi biblioteczki na zebranie wszystkiego.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz