"Duch z Niewiadomic" (Wydawnictwo Literatura)

Na pewno każdy z Was przynajmniej raz zastanawiał się, co zrobiłby z milionową wygraną. Planów każdy ma zapewne wiele. Jedni ruszyliby w podróż dookoła świata, inni kupili wymarzony dom, jeszcze inni zainwestowali, wydawali powoli i rozsądnie, żeby pomnożyć wygraną. Tu jednak trzeba zadać sobie jeszcze jedno pytanie, komu powiedzielibyście o tej wielkiej wygranej? Wszystkim? A może nikomu? Informację o niej ukrywalibyście przed światem czy raczej wrzucili ją bez wahania na swoje media społecznościowe? 

Rodzina Czereśniaków nie chciała z nimi dzielić się wiadomością o swojej wygranej w Wielkim Farcie z nikim. Dlaczego? Ze względów bezpieczeństwa. Zdawali sobie sprawę z tego, że może mieć to dla nich przykre konsekwencje i stanowić realne zagrożenie. Dlatego zaplanowali przeprowadzkę. Dokąd? Wygrana dała im szansę na spełnienie marzeń, więc rodzina Czereśniaków zdecydowała się kupić... najprawdziwszy pałac! Budynek był w opłakanym stanie, ale dzięki wygranej mogli pozwolić sobie na kosztowny remont i przebudowę pałacu. Pałacu, który był dość oryginalną, ale jednak perełką architektoniczną. Zaprojektował go architekt specjalizujący się w tworzeniu budynków jakby żywcem wyjętych z gotyckich powieści. Pałac w Niewiadomicach również do takich się zaliczał. Niektórzy widzieli w nim smoka. Udało się go także dostrzec Magdzie, dwunastoletniej córce Czereśniaków. Dziewczyna nie do końca cieszyła się z przeprowadzki. Do czasu, kiedy zaczęła poznawać historię pałacu, jego twórców, budowniczych i ducha. Tak, ducha. Podobno w okolicy pałacu czasem pojawia się starsza kobieta, która zginęła tam na początku II wojny światowej. Magda bardzo chce zgłębić te tajemnice...Duch z Niewiadomic to kolejna książka wydana przed Wydawnictwo Literatura w serii "To Lubię". Ani razu się na niej nie zawiedliśmy. Każda historia miała innych bohaterów, którzy przeżywali zupełnie inne przygody. Rodzina Czereśniaków może nie do końca budziła naszą sympatię (przynajmniej niektórzy jej członkowie), ale ich przygody okazały się bardzo interesujące. Książka pochłonęła nas całkowicie, naprawdę trudno było się od niej oderwać, bo chciałyśmy jak najszybciej dowiedzieć się, co wydarzyło się później i, co jeszcze spotkało bohaterów wymyślonych przez Katarzynę Majgier. Jeśli jej jeszcze nie znacie, to właśnie znaleźliście doskonałą historię na coraz dłuższe i coraz bardziej pochmurne ostatnie wieczory lata i pierwsze jesienne dni!


Duch z Niewiadomic

Katarzyna Majgier

Wydawnictwo Literatura 2022

wiek 9+


 https://www.wydawnictwoliteratura.pl/


Komentarze

 1. Lekka i przyjemna lektura dla młodszej młodzieży. Czytałam tylko fragment bo miałam okazję ale wyjątkowo dobrze mi się ją czytało.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama chętnie bym przeczytała. Moja bratanica lubi takie książki

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie powiedziałabym nikomu. Pieniądze lubią cisze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książkę na pewno dobrze się odbiera itd. w odpowiednim wieku, ja raczej nie sięgam po lektury +9.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba czytałam ją w poprzednim wydaniu, podobała mi się.

  OdpowiedzUsuń
 6. Może by mi się spodobała. Dawno już nie czytałam podobnej ksiązki

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz