Nowości z serii "Czytam sobie" polecają się na nowy rok szkolny!

Dziś zaczyna się kolejny rok szkolny. Tosia idzie do szóstej klasy. Naprawdę nie wiem, kiedy to zleciało. Ani się obejrzeliśmy i nasze dziecko nie tylko zakończyło etap nauczania początkowego, ale również coraz większymi krokami zbliża się do momentu, w którym będzie przygotowywać się do egzaminu ósmoklasisty. A jeszcze tak niedawno ona i jej rówieśnicy uczyli się czytać. Doskonale pamiętam, że z okazji pasowania na ucznia dostali książki z serii "Czytam sobie". Serii, która już wtedy odgrywała ważną rolę na rynku książki dziecięcej, ale kierunek, w którym się rozwinęła daje nam pewność, że już na zawsze zapisała się w historii polskiej literatury dla dzieci!

Nowe książki oznaczone logo "Czytam sobie" ukazują się regularnie. Seria ma już 10 lat, więc w bibliotekach szkolnych zajmują już pewnie kilka półek. W tym miesiącu do tego sporego już zbioru, dołączyły kolejne. Jak zwykle podzielone na poziomy, ponieważ adresowane są do czytelników na różnych etapach nauki czytania. Ja wybrałam dla Was trzy, moim zdaniem, najciekawsze spośród nich. Na poziomie 1 zainteresowała mnie Kura Krystyna i jej banda. Autorką książki jest Justyna Bednarek, więc byłam pewna, że młodych czytelników czeka doskonała zabawa. Nie pomyliłam się. Tytułowa kura jest dyrektorką zagrody "Stokrotka". Wszyscy lubią ją i szanują, a Krystyna stara się jak najlepiej wywiązywać ze swoich obowiązków. Pewnego dnia musi stawić czoła bardzo trudnej sytuacji. Zagroda wzbudziła zainteresowania lisa! Kura musi działać. Na szczęście ma wielu pomocników. Jak ta dzielna ekipa poradzi sobie z intruzem przeczytają wszyscy młodzi adepci czytania. Ich nieco starsi koledzy będą mieli okazję przeczytać o narodzinach polsko-japońskiej przyjaźni. Katarzyna Kozłowska stworzyła postać Helenki, mieszkającej w pięknej kamienicy dziewczynki, która miała wszystko, oprócz rówieśników, z którymi mogłaby się bawić. Kiedy pewnego dnia przed jej domem pojawił się samochód pełen mebli, miała nadzieję, że wśród nowych mieszkańców znajdzie się również dziecko. Nie pomyliła się. Wkrótce sąsiadką Helenki została Akiko. Mama dziewczynki pochodzi z Japonii, tata jest Polakiem. Dzięki temu Akiko mówi po polsku i bez problemu może porozumieć się z Helenką. Czytelnicy będą śledzić ich przygody, a przy okazji doskonalić umiejętność czytania!Na najsprawniej czytających czeka książka Nasza pani supermanka Ewy Nowak. Bohaterami książki są uczniowie pani Nudzińskiej. Nazwisko wiele mówi. Jej uczniowie na lekcjach raczej przysypiają, więc nie dziwi fakt, że niespecjalnie cieszy ich perspektywa powrotu do szkoły. Okazuje się jednak, że może być jeszcze gorzej. W dniu rozpoczęcia roku w ich klasie pojawia się roztargniony, starszy pan. Dzieci są w szoku. Szybko jednak okazuje się, że był to żart ich nowej wychowawczyni. Nauczycielka w przebraniu okazuje się mistrzynią żartów, kreatywności i niebanalnego podejścia do edukacji. Nie będę Wam zdradzać, co dokładnie będzie robić, ale uwierzcie mi, że będziecie się świetnie bawić. 

Seria "Czytam sobie" nigdy mnie nie zawiodła ani nie rozczarowała. Trudno byłoby jej to zresztą zrobić. Dlaczego? Tworzą ją najlepsi polscy autorzy książek dziecięcych i najlepsi ilustratorzy. Dzięki temu każda książka to nowa, interesująca historia i doskonałe ilustracje. Tematyka książek jest różnorodna. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Seria podzielona jest na trzy poziomy (poziom 1 - składam słowa, poziom 2 - składam zdania, poziom 3 - połykam strony), dostosowane do umiejętności czytelników. Dzieci na pewno się nie zniechęcą. Za przeczytanie każdej książki czekają na nich nagrody, dyplomy i naklejki. I ogrom satysfakcji! Te książki gwarantują sukces czytelniczy.


 

Książki z serii "Czytam sobie"

znajdziecie na


 

https://harpercollins.pl/Komentarze

 1. Z chęcią zakupię. Świetny wybór do nauki czytania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje dzieciaki lubiły takie dodatkowe gadżety towarzyszące książkom, do dziś mają w szufladzie dyplomy czytelnictwa. :) Izabela

  OdpowiedzUsuń
 3. Te książki są naprawdę różnorodne i ciekawe. Super, że są trzy poziomy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie są świetne. Ja sama muszę kupić takie dla synka

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz