"Kraina emocji" (Wydawnictwo Jupi Jo!)

Kiedy wracam myślami do swojego dzieciństwa nie potrafię sobie przypomnieć, żeby kiedykolwiek w przedszkolu albo szkole ktoś otwarcie rozmawiał z nami o emocjach. Mieliśmy lekcje wychowawcze, na których nauczyciele próbowali rozwiązywać rozmaite problemy, ale słowo emocje raczej nie padało. Zwrócono na nie uwagę dopiero kilka lat temu. Od tej pory na rynku wydawniczym, jak grzyby po deszczu, zaczęły się pojawiać książki poświęcone emocjom. Dla dorosłych, którzy mają własne dzieci albo pracują z dziećmi i dla młodych czytelników, którzy uczą się radzenia sobie z emocjami.


Takie książki adresowane są nie tylko dla dzieci, które potrafią już czytać. Coraz więcej spośród nich adresowanych jest do dzieci, którym książki czytają rodzice. Wspólne, głośne czytanie daje pretekst do rozmów na temat emocji. Takie książki mogą również dodać dzieciom otuchy, pomóc w zmaganiu się z własnymi lękami i problemami. Przykłady? Seria "Kraina emocji". 
Cztery książki, cztery tematy. Potrzebne, ważne i dotyczące każdego. Lęk, smutek, zazdrość i złość. Uczucia, których każdy przynajmniej raz doświadczył. Trudne, nieprzyjemne, z którymi czasem nie można sobie poradzić. Po przeczytaniu tych książek może okazać się to nieco łatwiejsze. Wszystko dzięki perypetiom głównej bohaterki serii, czyli żabce Żanetce i jej przyjaciołom. Żanetka chodzi do przedszkola. Poznała tam wielu nowych przyjaciół, nawiąże nowe relacje, ale też będzie musiała zmierzyć się z wieloma problemami. Sama Żanetka borykała się ze smutkiem, po tym jak jej najlepsza koleżanka wyprowadziła się i odeszła z przedszkola. Jej kolega Jurek ma problem z zazdrością, która towarzyszy mu od dnia, w którym na świat przyszedł jego młodszy brat. Z kolei mała wiewióreczka Wandzia borykała się ze strachem. Bohaterem ostatniej książki jest Stefan, sowa, która nie może poradzić sobie ze złością. Sporo emocji, sporo problemów i różne sposoby radzenia sobie z nimi. Świetne książki dla małych i dużych.

 

"Kraina emocji" to seria bardzo potrzebna. Warto włączyć ją do domowej, przedszkolnej albo szkolnej biblioteki. Bez wahania można uznać te książki za lektury obowiązkowe. Ich lektura wiele może wyjaśnić i może służyć pomocą. Dzieci szybko zidentyfikują się z bohaterami i na pewno ich polubią. A bohaterowie im się zrewanżują. Czym? Pomocną dłonią w trudnych sytuacjach. Dzieci dowiedzą się z tych książek, jak radzić sobie z problemami i nauczą się rozumieć swoje emocje. To bardzo potrzebna wiedza i umiejętność, którą trzeba nabyć, żeby łatwiej się żyło. Ogromną zaletą tych książek są bardzo piękne ilustracje. Doskonale wpasowały się w treść, dopełniły się i wzbogaciły każdy tom serii. Dzieci będą zachwycone, dorośli przeczytają z przyjemnością i wszyscy będą zadowoleni.

Książki z serii "Kraina emocji" znajdziecie na


https://jupijo.pl/

Komentarze

Prześlij komentarz