Magazyn "Świerszczyk" poleca się na jesień!

Jesień zachwyca piękną pogodą i wspaniałymi kolorami. Kusi możliwością zbierania kasztanów i żołędzi. Niestety, oprócz plusów i powodów do radości, są również minusy. Jakie? Na przykład choroby. Tosię jesienna infekcja dopadła w tym tygodniu. Nie chodzi do szkoły i szukamy różnych sposobów na umilenie jej czasu spędzanego w domu.

Pomocną dłoń jak zwykle wyciągnął do nas "Świerszczyk". Magazyn doskonale znany już naszemu pokoleniu, który teraz bawi i uczy nasze dzieci. "Świerszczyk" spodoba się starszym przedszkolakom, a potem będzie towarzyszył im na początku drogi w szkole podstawowej. Co miesiąc ukazuje się nowy numer z nowym tematem przewodnim. W numerze październikowym są to warzywa. Te najpopularniejsze i te znacznie mniej znane, ale posiadające zabawne nazwy. Na okładce prezentuje się wężymord. Wewnątrz na czytelników czeka pasternak. Rubryka "Chcę wiedzieć więcej" poświęcona jest zapomnianym polskim warzywom, które wyparte zostały przez marchewkę, pietruszkę i karczoch. Co prawda część z nich pojawia się teraz na straganach, ale odzyskanie dawnej pozycji zajmie im pewnie wiele lat. Bohaterką gry, którą znaleźć można w każdym "Świerszczyku" jest tym razem dynia. To najbardziej jesienne ze wszystkich warzyw. W ten sposób płynnie możemy przejść do drugiego tematu, który przewija się w tym numerze, czyli jesieni i wszystkich darów, które ze sobą przynosi. Ten jesienno-warzywny misz-masz to świetna lektura na trwający właśnie czas.
Do czytania o każdej porze roku nada się za to nowy numer magazynu "Świerszczyk Reporter", który również ukazał się w tym miesiącu. Jego bohaterami są leniwce, mrówkojady i pancerniki. Zwierzęta, które wszyscy kojarzą, ale niewielu widziało je na własne oczy. Czytając ten magazyn można poznać wiele z ich sekretów. Zdradza je na przykład Świerszczykowi Bajetanowi mrówkojad z Parku Narodowego Chapada do Veadeiros. Przeczytać o nich można w rubryce "Zwierzątkowo". To stamdąd dowiecie się, jakie organizmy żyją w futrach leniwców i poznacie odpowiedź na pytanie, czy leniwce potrafią pływać. Poznacie różne gatunki leniwców i zagracie w grę o szczerbakach (czyli grupie ssaków, do których zaliczają się bohaterowie tego numeru). Marcin Kostrzyński zdradzi też, kim jest latający mrówkojad, którego spotkać można w naszych lasach. Jeśli chcecie wiedzieć, kto to jest, koniecznie sięgnijcie po ten numer magazynu "Świerszczyk Reporter".
O "Świerszczyku" pisałam wiele razy. Zawsze pozytywnie, bo doskonale zdaję sobie sprawę z tego jak unikatowa jest to pozycja. W całym zalewie gazetek z plastikowymi gadżetami, jest to pozycja unikatowa. Nie tylko mądra, interesująca i rozwijająca, ale również starannie przygotowana i pięknie wydana. Na dobrym papierze, ze świetnymi zdjęciami. Z tekstami pisanymi przez znanych twórców literatury dziecięcej i ilustratorów, których wszyscy jej miłośnicy doskonale znają. To magazyn, który bez wahania wszystkim polecam, bo wiem, że warto go czytać!

Komentarze

  1. Magazyn ciekawy. Niezwykle kolorowy, kreatywny oraz rozwijający wyobraźnię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiedziałam, że Świerszczyk jeszcze jest w sprzedaży, pamiętam go sprzed wielu lat jak sama go czytałam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja też bardzo polecam, gdyż te magazyny są naprawdę świetne.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz