Zimowa odsłona magazynu "Świerszczyk"

Zima w tym roku nie dopisuje. Po (jeszcze) jesiennych opadach śniegu pozostały jedynie wspomnienia. Wszyscy chyba mają nadzieję, że wróci w czasie ferii zimowych i da dzieciom szansę na sanki, narty, lepienie bałwanów i rzucanie się śnieżkami. Zanim jednak uczniowie ruszą na ferie przed nimi ostatnie tygodnie w szkole. Tygodnie, które wypełni zapewne nauka. W tym intensywnym czasie przyda się jednak chwila wytchnienia. Z czym? Z dobrą lekturą albo ciekawymi łamigłówkami!

 

Jedno i drugie znajdziecie w magazynie "Świerszczyk", a dokładniej mówiąc w jego najnowszych, zimowych numerach. Jest oczywiście styczniowy numer samego magazynu. W bardzo aktualnym, zimowym klimacie. Głównym bohaterem numeru jest lód. O nim napisano wiersze i opowiadania, które trafiły do styczniowego "Świerszczyka". Gra zamieszczona w tym numerze ma tytuł zabiera dzieci do lodowego pałacu. Wyszukiwanki i łamigłówki również dotyczą lodu, zimy i śniegu. 

W zimowych klimatach pozostaniemy czytając najnowszy numer magazynu "Świerszczyk Reporter". Jeśli Wasze dzieci interesują się mieszkańcami biegunów, to muszą koniecznie ten numer przeczytać. Głównymi bohaterami są pingwiny. Bajetan Hops przeprowadził z nimi wywiad i wyciągnął o niego wiele szczegółów. Wyczulenie na szczegóły przyda się przy wyszukiwance, w której trzeba znaleźć 10 elementów, które do pingwinów nie pasują. Czytelnicy poznają różne gatunki pingwinów, nauczą się rysować te sympatyczne zwierzęta i dowiedzą się, czy w Polsce mieszkają jakieś zwierzęta, które są pingwinów podobne. 

Po czytaniu czas na nieco inną rozrywkę. Twórcy "Świerszczyka" oddają w ręce czytelników dwa numery specjalne. Jeden z labiryntami, drugi z krzyżówkami i łamigłówkami. Dla każdego coś miłego. Dzieci same (lub z pomocą rodziców) będą mogły rozwiązywać kolejne zadania. Prostsze i nieco trudniejsze. Bardzo różnorodne i ciekawe. Każde z takich zadań to z jednej strony szansa na sprawdzenie swojej wiedzy, a także na rozwinięcie swoich umiejętności. Rebusy, krzyżówki, wyszukiwanki i labirynty. Wszystko, co dzieci lubią i co pomoże im spędzić miło czas! Nie tylko tuż przed feriami i w trakcie ich trwania.


Dobrze wiecie, że mamy do magazynu "Świerszczyk" wiele sympatii i wielki sentyment. Tosia cały czas chętnie czyta kolejne numery. Szczególnie niecierpliwie wypatruje nowych numerów magazynu "Świerszczyk Reporter". Na wakacje nie rusza bez świerszczykowych krzyżówek i zagadek. Bawi się przy tym świetnie. A ja się bardzo tym cieszę. Bo to świetna alternatywa dla ekranów, których w otoczeniu dzieci jest zdecydowanie za dużo!

Komentarze

  1. Te magazyny są naprawdę różnorodne i to jest ich zdecydowaną zaletą.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy jest ten magazyn. Zdecydowanie jest wartościową alternatywą dla ekranów.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam sentyment do Świerszczyka, to pisemko jeszcze z naszego dzieciństwa 😊 a zima teraz faktycznie odpuściła, przedziwna ta pogoda. Pozdrawiam serdecznie, Asia z Pisane z uśmiechem

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz