"Enna i Towarzystwo Szmaragdowego Atramentu" (Wydawnictwo Dwukropek)

Najlepsze książki to te, które pochłaniają bez reszty. Myśli się o nich przez cały dzień. W szkole i w pracy. I marzy o tym, żeby jak najszybciej wrócić do czytania. Trafiliście kiedyś na takie książki? Myślę, że tak. Ich czytanie to największa przyjemność, dlatego zawsze taka lektura sprawia nam ogromną radość. Niedawno trafiłyśmy na kolejną taką książkę!

To pierwszy tom nowej serii wydanej przez Dwukropek. Wydawnictwo wiele razy przekonało nas, że doskonale zna się na książkach dla młodszej młodzieży i każda wydana przez nich pozycja to prawdziwa perełka literacka. Bohaterką jest Enna, córka właścicielki jednej z londyńskich księgarni. Dziewczyna bardzo lubi książki, lubi miejsce, w którym pracuje jej mama i swoje, dość spokojne, życie. To ostatnie już za chwilę się zmieni. Pewnego dnia w księgarni prowadzonej przez mamę Enny zjawi się dziwny mężczyzna. Jego nietypowy strój i nieco ekstrawaganckie zachowanie zwróci uwagę dziewczynki. Zaczyna mu się przyglądać. Nie reaguje jednak, kiedy ten zaczyna pisać wewnątrz jednej z najcenniejszych książek w księgarni. Robi jednak coś innego. Z kapelusza mężczyzny wyjmuje wizytówkę. Wizytówkę, która okazuje się zaproszeniem do gry. Gry dziwnej, tajemniczej i niebezpiecznej. Gry, która zmienia świat! Okazuje się bowiem, że w Londynie działa Towarzystwo Szmaragdowego Atramentu. Organizacja, która zmieniając treść książek, zmienia bieg historii. Wizytówka, którą Enna wyjęła z kapelusza mężczyzny była zaproszeniem do wzięcia udziału w rywalizacji. Zwycięzcy staną się nowymi członkami Towarzystwa. Od tej pory to oni będą mogli zmieniać treść książek i historię świata. Enna wie, jak wielką moc mają ci ludzie, widzi efekty ich działań i chce ich powstrzymać. Jak? Dostając się w ich szeregi... Ale czy jej się to uda?


Enna i Towarzystwo Szmaragdowego Atramentu to książka pełna zagadek, tajemnic, magii, emocji i oczywiście literatury. Wiele w niej czarnych charakterów, nie brakuje też postaci dobrych i uczciwych. Dzięki ich spotkaniu na kartach jednej książki, czytelnicy dostają fantastyczną lekturę, od której bardzo trudno się oderwać. Mnóstwo tu walki dobra ze złem, prawdziwych emocji, bohaterów z krwi i kości i zwrotów akcji, które mrożą krew w żyłach. Enna jest bohaterką, która szybko zyskuje sympatię czytelników i, której czytelnicy bardzo chcieliby pomóc. Jak to się wszystko skończy? Czy Enna uratuje świat? Odpowiedź na te pytania poznają ci, którzy przeczytają książkę. Przeczytają i na pewno się zachwycą, bo ta książka porwie każdego czytelnika!Enna i Towarzystwo Szmaragdowego Atramentu

Kristen Perrin

tłumaczenie Anna Kłosiewicz

Dwukropek 2023

wiek 9+

 


Komentarze

 1. Brzmi świetnie:) idealny prezent, chociaż sama chętnie bym przeczytała. Tajne stowarzyszenie i książki - czy można chcieć więcej?

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro książka porywa i włada wyobraźnią czytelnika, to chętnie podchwytuję pomysł na czytelniczy prezent. Izabela

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio trafiam an same takie książki , nie dobrze, bo mnie od pracy odciagają

  OdpowiedzUsuń
 4. Recenzja bardzo zachęca do przeczytania jej. Uwielbiam książki, które pochłaniają myśli i ciekawość. Jako nastolatka miałam tak z książkami Musierowicz. Pochłaniały mnie totalnie. Babcia musiała mi zabierać książkę bo bym nic nie zjadła. Nie ma ma większej radości niż książka która da się zapamiętać na długoooo długoooo 😃

  Kasinyswiat

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz