"Kocia Szajka i gondola przemytników" (Wydawnictwo AGORA dla dzieci)

Są tacy bohaterowie, których nie można nie lubić, którzy od razu zaskarbiają sobie sympatię czytelników. Ich przygody zachwycają, charaktery podbijają serca czytelników w każdym wieku. Do tego grona zdecydowanie zaliczają się członkowie Kociej Szajki. Ci czworonożni i ci, którzy chodzą na dwóch nogach, ale z kotami bardzo się przyjaźnią. Połączyło ich zamiłowanie do spraw kryminalnych i umiejętność rozwiązywania najtrudniejszych zagadek. Przestępcy, którzy chcieliby zrobić coś złego powinni mieć się na baczności. Zwłaszcza, że Kocia Szajka zaczyna działać na skalę międzynarodową.

Do tej pory koty rzadko opuszczały Cieszyn. Były w pobliskiej Wiśle, wybrały się na dalszą wyprawę do Torunia. Jednak tak daleko nie były jeszcze nigdy. Tym razem ruszają na wyprawę zagraniczną! Jest to efektem pewnego nieporozumienia, ale co dokładne się stało nie zdradzę, bo chcę żebyście mieli niespodziankę. Efekt jest taki, że Kocia Szajka rusza do Wenecji. Miasto jest piękne, klimatyczne i pełne romantycznej atmosfery. W sam raz na kocie amory. Na te trzeba będzie jednak trochę zaczekać, ponieważ wcześniej czeka na koty zagadka do rozwiązania. Czego dotyczy tym razem? Książek, które znikają z pewnego weneckiego pałacu w bardzo tajemniczych okolicznościach. Kto macza w tym palce? Kto stoi za całą tą akcją i dlaczego to robi? Tego będą próbowali dowiedzieć się członkowie Kociej Szajki i ich nowi, weneccy przyjaciele...
Książki detektywistyczne to jedne z ulubionych lektur Tosi. Trzymające w napięciu krótsze i dłuższe powieści, których bohaterowie rozwiązują różne zagadki, zawsze cieszyły się jej sympatią. "Kocia Szajka" nie jest tu żadnym wyjątkiem. Tych bohaterów i ich przygód nie da się nie lubić. Agata Romaniuk stworzyła naprawdę wyjątkową serię. I nie chodzi mi to, że dała kotom umiejętności pozwalające na rozwiązywanie zagadek. Ona stworzyła alternatywny, koci świat! Mamy tu kocie media społecznościowe, koci internet, a nawet kocie menu w kawiarniach i restauracjach. Trudno nie uśmiechnąć się czytając o italiano kocioliano albo Kotzzairze, czyli kocich liniach lotniczych. Te książki mają swój wyjątkowy charakter i styl, którego nikt nie może podrobić. Także ze względu na oprawę graficzną. Malwina Hajduk stworzyła ilustracje, które sprawiły, że "Kocia Szajka" stała się jeszcze bardziej wyjątkowa, a czytelnikom od tych książek bardzo trudno się oderwać!
Kocia Szajka i gondola przemytników

Agata Romaniuk

ilustracje Malwina Hajduk

AGORA dla dzieci 2023 


 https://agoradladzieci.pl/

Komentarze

 1. Dobrze wiedzieć, że jest już nowa część. Będę wypatrywać ją w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miłośnicy kotów z pewnością zachwycą się całą serią,, tyle tomów niezwykłych przygód tych futrzaków, chętnie zaproponuję poznanie tych książek moim młodym pasjonatom czytania. Izabela Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocia Szajka to absolutnie urocza seria, jedna z naszych ulubionych. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No nie, kocia szajka? Koty to są porządne i nie wierzę w żadne szajki :-))) Mam nadzieję ,że to urocza seria książeczek dla dzieci, bo takich małych nie posiadam a szkoda :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz