"Alex Neptun. Złodziej smoków" (Wydawnictwo Wilga)

Macie jakieś fobie? Boicie się czegoś? Jest coś takiego, na widok czego skóra cierpnie Wam na plecach? Myślę, że każdy czegoś się boi, czegoś nie lubi. Na przykład Tosia boi się pająków, ja nie cierpię ptaków. Znam ludzi, którzy panicznie boją się myszy albo mają lęk wysokości. Nie słyszałam jednak o kimś, kto bałby się oceanu!

Taką osobą jest Alex, młody chłopak, mieszkający nad brzegiem oceanu, w miejscowości Haven Bay. Wokół tej miejscowości koncentruje się całe jego życie. Zna wszystkie jej zakątki, tu mieszka jego rodzina, tu żyją jego znajomi i przyjaciele. I tu jest ocean. Ocean, którego Alex bardzo się boi i, który zawsze sprowadza na niego jakieś nieszczęście. Właściwie odkąd Alex pamięta, ocean przynosił mu pecha. Dlatego stara się go unikać. Oceanu i wszystkiego, co z nim związane. Nie lubi morskich zwierząt, bo z kontaktu z nimi też wynika zawsze jakieś zamieszanie. Czasem jednak los ma względem nas inne plany i rzuca kłody pod nogi... Choć może powinnam raczej napisać, że stawia przed nami różne wyzwania. Tak właśnie było w przypadku Alexa. Bo jak inaczej nazwać to, że nagle stał się opiekunem ośmiornicy?! Zwierzęcia żyjącego w wodzie! I jakby tego było mało, musi wejść do od dawna zamkniętego, miejskiego akwarium. A wszystko po to, żeby pomóc wodnemu smokowi, który w owym akwarium jest uwięziony!
O czym jest ta książka? O młodym człowieku, który musi podjąć wyzwanie i wykazać się wielką odwagą. O przygodzie, którą można przeżyć, jeśli przestaniemy się bać. O rodzinie, która powinna wspierać i pomagać. O przyjaciołach, na których można liczyć w najtrudniejszych chwilach. Wszystkim, co ważne. Czy takie przygody może przeżyć każdy z nas? Wszystkie na pewno nie, bo na takiego morskiego stwora większość z nas może nigdy nie trafić. Ale to zupełnie nie przeszkadza w czytaniu, bo tę książkę czyta się świetnie. To doskonała lektura dla miłośników przygód, legend i morskich stworzeń. Wszyscy oni odnajdą się w tej historii, jak ryby w wodzie!
Alex Neptun. Złodziej smoków

David Owen

ilustracje George Ermos

tłumaczenie Ewa Rosa

Wydawnictwo Wilga 2023


 https://www.gwfoksal.pl

Komentarze

 1. Chyba każdy ma jakieś fobie ja też kilka mam zostały mi od dzieciństwa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię proponować dzieciakom książki, które pokazują, że tak wiele możemy zdziałać jeśli nauczymy się odwagi, zmierzymy się ze strachem, pokonamy obawy i podejmiemy życiowe wyzwania. Izabela Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się świetnie. Ciekawa jestem co na to mój syn

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja panicznie boję się węży oraz jak stoję autem pod mostem lub wiaduktem. Książeczka bardzo ma ładne ilustracje.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz