"Co uczucia robią nocą?" (Wydawnictwo Dwie Siostry)

Zdarza mi się słyszeć pytanie, po co czytam książki dla dzieci. Zwłaszcza teraz, kiedy Tosia jest już nastolatką i głośne czytanie dziecku, wielu osobom nie mieści się już w głowie. A my, czytamy wspólnie książki każdego wieczora. Sprawia nam to przyjemność i nie widzimy powodu, dla którego miałybyśmy z tego zrezygnować. Nie rezygnujemy również ze wspólnego oglądania i czytania książek dla młodszych czytelników. Tych najmądrzejszych i najpiękniejszych. Bo prawda jest taka, że nie można być zbyt dorosłym na czytanie książek dla dzieci. Zwłaszcza, jeśli są to książki tak piękne i mądre, jak te poświęcone uczuciom i napisane przez Tinę Oziewicz.

Znamy już książkę Co robią uczucia? i książkę Co lubią uczucia?, dwie piękne historie o tym, co w życiu ważne. O uczuciach, które towarzyszą nam każdego dnia i, z którymi warto nauczyć się sobie radzić, bo wtedy po prostu łatwiej jest żyć. Te dwie książki były jednymi z najpiękniejszych, jakie miałam okazję trzymać w swoich rękach. Nie spodziewałam się, że Tina Oziewicz i Aleksandra Zając mogą stworzyć książkę jeszcze piękniejszą. A jednak im się to udało! Efektem ich kolejnej współpracy jeszcze jeszcze bardziej niezwykła i bardziej wzruszająca książka, Co uczucia robią nocą?. Jeden rzut oka na okładkę i już możecie być pewni, że w najbliższych dniach (a może nawet tygodniach) nic piękniejszego nie zobaczycie. Szybkie przejrzenie kolejnych stron i już mamy pewność, że to książka o każdym z nas. O tym, co nas cieszy, smuci, boli i dotyka. O naszych wzlotach i upadkach, sukcesach i porażkach. O tym, co czujemy, kiedy gaśnie światło, a my leżymy w łóżku i próbujemy zasnąć. Co wtedy czujemy? Bardzo wiele, czasem aż za dużo i dlatego tak trudno nam zasnąć. Właśnie te uczucia, które pojawiają się w naszych sercach i umysłach przed snem są bohaterami tej książki. Skąd się biorą? Po co przychodzą? Czego od nas chcą? Tego dowiecie się z tej książki...
Co uczucia robią nocą? to książka wyjątkowa. Dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Piękne połączenie tekstu i ilustracji spodoba się wszystkim, którzy lubią i doceniają ładnie wydane książki. Ta podbije serca nawet najbardziej wymagających czytelników. Czytelników, co trzeba podkreślić, w każdym wieku. To nie jest książka tylko dla dzieci. To książka dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć siebie i to, co dzieje się w jego sercu. Dla tych, którym jest wesoło i dla tych, którzy czują smutek. Dla ludzi towarzyskich i odludków. Dla tych, którzy myślą za dużo i tych, którzy powinni się na chwilę zatrzymać i trochę pomyśleć. Mogłabym tak wymieniać i wymieniać. Tak naprawdę Co uczucia robią nocą? to książka dla wszystkich. Książka, która może być pięknym i wartościowym prezentem dla wszystkich bliskich nam osób.
 

Co uczucia robią nocą

Tina Oziewicz

ilustracje Aleksandra Zając

Dwie Siostry 2023


 https://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Komentarze

  1. Bardzo lubię Twoje polecenia - wiele perełek się przewija na Twoim blogu! Myślę, że ta książka jest naprawdę wartościowa. I tak jak mówisz - uniwersalna, dla ludzi w różnym wieku

    OdpowiedzUsuń
  2. Tekstu, przynajmniej na Twoich zdęciach, wiele nie ma. Ale myślę, że nie zawsze potrzebne są literki. W tym przypadku przepiękna grafika oraz temat, którego dotyczy książka jest punktem wyjścia do rozmów, do budowania relacji w każdym wieku.

    OdpowiedzUsuń
  3. Już dzięki zdjęciom widzę, że jest dopracowana w każdym względzie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz