Cztery ATLASY BIORÓŻNORODNOŚCI z Wydawnictwa JEDNOŚĆ dla dzieci

Myślę, że wszyscy dobrze wiecie, że najlepszym prezentem jest książka. To one oferują czytelnikom dalekie podróże i nowe znajomości. Poszerzają wiedzę i pobudzają wyobraźnię. Dla wielu osób, czytanie to najlepszy sposób na odpoczynek i najlepszy pomysł na spędzanie wolnego czasu. Kiedy czytamy książki naszym dzieciom, poświęcamy im całkowicie nasz czas i naszą uwagę. Dzieci to na pewno docenią i zapamiętają na zawsze. Wspólne i głośne czytanie to najlepszy sposób na rozbudzenie w dzieciach miłości do książek. Potem zaczną czytać je samodzielnie i myślę, że wielu dorosłych zatęskni za chwilami spędzonymi z dziećmi na czytaniu...


 

Książki, które chcę Wam dziś pokazać można czytać razem z dziećmi, ale dzieci mogą je też czytać samodzielnie. To lektury idealne dla dzieci, które interesują się przyrodą, zwierzętami i odległymi krainami. ATLASY BIORÓŻNORODNOŚCI, bo o nich mowa, to książki niesamowicie inspirujące i bardzo rozwijające. Do wyboru mamy cztery tytuły:

 • Zadziwiające zwierzęta świata,
 • Sekretne życie roślin,
 • Niezwykłe miejsca na Ziemi,
 • Tajemnice mórz i oceanów.

Każda jest inna i porusza nieco inne zagadnienia. Te cztery książki świetnie się uzupełniają, więc jeśli ktoś chciałby posiąść całą wiedzę z zakresu bioróżnorodności, powinien sięgnąć po wszystkie części. Wiedza zawarta w każdej z nich nie powtarza się, a poszczególne tomy bardzo dobrze się uzupełniają. Z książek dowiedzieć się można, które zwierzęta śpiewają pod wodą i sprawdzą, czy istnieją włochate kraby. Zajrzą na Madagaskar i poznają mieszkające tam zwierzęta. Przyjrzą się z bliska zwierzętom zamieszkujące okolice Bajkału. Poznają wychochola ukraińskiego i kukanga większego, niezwykłe zwierzęta mieszkające w różnych zakątkach świata. Dowiedzą się, że istnieje roślina zwana oślim ogórkiem i smocze drzewo. To oczywiście tylko namiastka tego, co znajdziecie w tych książkach. Każdy tom to ciekawostki, przydatne informacje i wiedza, którą warto mieć.
Te cztery książki mogą stać się pięknym prezentem dla ciekawego świata przedszkolaka albo ucznia. Kiedyś takie popularnonaukowe lektury dawało się dzieciom często, dziś (niestety) coraz rzadziej. Wiedzę zdobywamy w internecie i nie są nam potrzebne tego typu książki. A szkoda... Wiedzę przekazywaną w ten sposób zdobywa się bardzo przyjemnie. I myślę, że nie warto z tego rezygnować. Są tak pięknie wydane, że chce się po nie sięgnąć, kartkować, oglądać i czytać. Zdobywać wiedzę, poznawać świat, uczyć się nowych rzeczy. Uczyć się w bardzo przyjemny sposób, niemal niezauważalnie. Te książki pokazują, że nauka może być przyjemnością, a zdobywanie wiedzy przygodą. Ja sama z tych książek dowiedziałam się wiele, a młodzi czytelnicy dowiedzą się jeszcze więcej! 
 

ATLASY BIORÓŻNORODNOŚCI

znajdziecie na


 https://www.jednosc.com.pl/


Komentarze

 1. Cieszę się, że dzielisz się tak wartościowymi propozycjami. Atlasy bioróżnorodności to świetna inicjatywa, by wzbudzić zainteresowanie przyrodą u najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspanialosci, właśnie zastanawiałam sie nad nimi,u nas o zwierzętach to nr.1 byłoby. Świetnie wydane ,uwielbiam takie pouczającej, wartościowe pozycje książkowe Monika F

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie przyrodnicze książki wiem, że są lubiane przez najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie cztery zainteresowały mnie tematycznie, więc chętnie się skuszę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz