Gra(my) w piątki: "Nogi stonogi na lodzie (Wydawnictwo EGMONT)

Nie pamiętam, żeby dorośli, którzy odwiedzali moich rodziców, za każdym razem przynosili mi jakiś prezent. Czasem prezentów były urodziny, imieniny, Wielkanoc i Boże Narodzenie. Dziś sytuacja się zmieniła. Raczej nie przychodzi się w gości z pustymi rękami, zwłaszcza, jeśli wybieramy się do kogoś, kto ma dzieci. W gąszczu zabawek, książek i gier przeznaczonych dla dzieci naprawdę można się zgubić. Jest ich tak wiele, że ktoś, kto nie jest na bieżąco, może się zniechęcić i albo wyjść z pustymi rękami, albo kupić coś, co nie ucieszy obdarowanego. Gra, którą chcę Wam dziś pokazać to szansa na podarowanie komuś prezentu, który go zachwyci i sprawi ogromną radość.

Większość z Was zna pewnie, kultową już grę, Nogi stonogi. Rozgrywka nie jest trudna, zasady nie są skomplikowane, więc zupełnie nie dziwi mnie, że trafiła do wielu domów, przedszkoli i szkół. To gra, którą można kupować w ciemno, bo na pewno się spodoba. Ja zawsze lubiłam gry, w które można było zagrać szybko i, których zasad nie trzeba było długo tłumaczyć. Wiedziałam, że zimowa wersja Nóg stonogi powinna sprostać tym wymaganiom. I sprostała! Niewielkie pudełko kryje w sobie karty i kostki. Karty, zwane też płytkami, to elementy stonogi, którą będzie układać każdy z graczy. Cztery z nich to płytki z początkiem stonogi, od których będziemy zaczynali budowanie. Kolejne płytki to nogi stonogi. Będziemy je dokładać po rzucie kostkami. Kolor łyżew i liczbę nóg poznamy po rzuceniu kolorowymi kostkami. Szczegółowy opis znajdziecie oczywiście w instrukcji. Jak się łatwo domyślić, wygrywa osoba, której stonoga ma najwięcej łyżew, po tym jak ze stołu zniknie ostatnia płytka. Proste? Oczywiście, że tak! 


Szukacie pomysłu na drobiazg, który można podarować dziecku znajomych albo niewielki dodatek do prezentu? A może chcecie zamienić czekoladę na coś zdrowszego i niekoniecznie słodkiego? To już nie musicie szukać. Nogi stonogi na lodzie spełnią wszystkie wymagania. Kartonik jest niewielki, rozgrywka szybka, zasady proste. Dzięki temu z tą grą zmierzyć się mogą (prawie) wszyscy. I wszyscy będą się przy niej dobrze bawić. Nogi stonogi na lodzie to gra, którą trudno się znudzić. Dzięki małym gabarytom, można ją wszędzie ze sobą zabrać. Może więc towarzyszyć Wam nie tylko w domu, ale również na rodzinnych wyjazdach. Elementy są wytrzymałe, więc kolejne emocjonujące rozgrywki na pewno im nie zagrożą. Nic tylko kupować (sobie albo innym) i grać, grać, grać... Długie, zimowe wieczory będą dzięki temu znacznie milsze!


Nogi stonogi na lodzie

liczba graczy 2-4

wiek 4-104 

czas rozgrywki 10 minut

EGMONT 2023


 https://egmont.pl/

Komentarze

 1. Podoba mi się to, że ta gra jest poręczna i jednocześnie świetna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczny pomysł, aby zagrać z młodszym pokoleniem, świąteczne dni wolne sprzyjają takim zabawom. Izabela Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajnie się zapowiada ta gra, kolorowa i ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna gra. Nie widziałam jeszcze jej nigdzie

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta gra bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz