Recenzje Tosi: "Magiczne drzewo. Zaginiona para" (Wydawnictwo Znak Emotikon)

Są takie serie, których kontynuacji wypatruje się z niecierpliwością. Odlicza dni do premiery i w końcu kupuje, jeszcze pachnący drukiem, nowy tom przygód ukochanych bohaterów. A potem czyta z wypiekami na twarzy. Dla Tosi taką serią na pewno jest "Magiczne drzewo". Pamiętam, jak sama poprosiła mnie o to, żebym kupiła jej pierwszy tom serii Andrzeja Maleszki. Nie podejrzewałam nawet, że w tak błyskawicznym tempie przeczyta wszystkie części przygód młodych bohaterów. To właśnie Tosia, w naszym domu, najbardziej czeka na nowe książki Andrzeja Maleszki i dlatego to ona ma dziś głos!

Wszyscy na to czekaliśmy! Niedawno ukazała się nowa część serii "Magiczne drzewo", czyli Magiczne drzewo. Zaginiona para. Jestem wielką fanką tej serii napisanej przez Andrzeja Maleszkę, więc chętnie opowiem Wam trochę o nowej historii...

W końcu nadszedł najbardziej oczekiwany przez wielu uczniów dzień zakończenia roku szkolnego. Jednak, gdy dobrze nam znani, Kuki, Gabi i Blubek, dotarli do szkoły numer 7 i weszli do auli usłyszeli straszną wiadomość. To ma być ich ostatni dzień w tej szkole. Budynek zostanie zburzony, a uczniowie przeniesieni do innych szkół. A to nie jest jeszcze najgorsza wiadomość tego dnia! Bohaterowie mają zostać rozdzieleni i od przyszłego roku nie będą uczyć się w jednej szkole. Nie mogą na to pozwolić. Muszą działać. Chcą ratować swoją szkołę. Pomoże im w tym magiczny przedmiot, który znajdą. Jest jednak jeden problem. Żeby wykorzystać jego moc, muszą odnaleźć zaginioną część. Będą musieli zmierzyć się z Łowcą i oszustami sprzedającymi zabawki, które znikają! Uciekną z nieznanej wyspy i stworzą własny niesamowity statek. Jednak, kiedy zły czar zmieni ich w kamień, pomóc może tylko Budyń - mówiący pies!
Jako fanka tej serii, myślę że nigdy nie znudzą mi się te książki. Wszystkie tomy są zabawne i idealne do czytania w rodzinnym gronie. Nowy tom Magiczne drzewo. Zaginiona para to książka przepełniona fantastycznymi i magicznymi przygodami, a jednocześnie opowiadające o ważnych sprawach. Podkreślające wartość przyjaźni i zespołowego działania dla wspólnego dobra. Polecam na każdy moment roku, pogodę i nastrój. Nawet ten najgorszy. Ta książka poprawi nawet najgorszy humor i będzie doskonałym prezentem pod choinkę. Dla tych, którzy "Magiczne drzewo" znają i lubią, a także dla tych, którzy je dopiero poznają. Tej serii nie trzeba czytać po kolei, więc przygodę z bohaterami Andrzeja Maleszki, można zacząć właśnie od Zaginionej pary.
 

Magiczne drzewo. Zaginiona para

Andrzej Maleszka

Znak Emotikon 2023


 https://znakemotikon.pl/

Komentarze

 1. Osobiście nie znam jeszcze tej serii ,ale córka ostatnio pytała o nią , więc zapoznamy się niebawem z nimi. Tym bardziej ,że zachęcasz:) Monika F

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako autorka recenzji bardzo zachęcam :)

   Usuń
 2. Czytałam tylko jedną książkę, ale mam w planach nadrobienie całej serii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo zachęcam do przeczytania reszty książek!!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz