"Nauka z komiksem. Miasta przyszłości" (Wydawnictwo EGMONT)

O tej serii pisałam Wam już kilkukrotnie. Każdy tom to nowa i interesująca przygoda, więc zawsze niecierpliwie wypatrujemy kolejnych części, bo wiemy, że czeka na nas fantastyczna przygoda. Tym razem również miałyśmy na to liczyłyśmy i po raz kolejny nie zawiodłyśmy się. Twórcy serii "Nauka z komiksem" wybierają na bohaterów swoich historii, postaci, które dzieci mogą kojarzyć z popularnych filmów dla młodych widzów. Teraz przyszła kolej na bohaterów Zwierzogrodu, bardzo przez nas lubianej bajki opowiadającej o tolerancji, spełnianiu własnych marzeń i pokonywaniu przeciwności losu.

Komiks o ich przygodach opowiada jeszcze o czymś innym. Na pierwszy plan wysuwają się kwestie ekologiczne i problem tego, jak rozwój nauki wpływa na otaczający nas świat. Do Szarakówka, na krótki urlop, wraca posterunkowa Judy Hops. Towarzyszy jej Nick Bayer, lis, który wiele razy nadużył jej zaufania, ale w najważniejszych momentach potrafił ją wesprzeć. W Szarakówku chcą trochę odpocząć. W tej miejscowości nigdy nie działo się nic spektakularnego, więc to idealny kierunek na to, żeby uspokoić skołatane nerwy. Króliczka nie spodziewa się nawet, jak bardzo Szarakówko się zmieniło. Okazuje się, że nie tylko ona opuściła rodzinną miejscowość. Do Zwierzogrodu przeniosło się już wielu mieszkańców Szarakówka. Szukają tam pracy i lepszego życia. W drugą stronę przeprowadzają się ci, którzy poszukują spokoju i wytchnienia. Niestety, wraz ze zmianami wśród mieszkańców, zmienia się również sposób gospodarowania i uprawiania ziemi. Pojawiają się także problemy. Ktoś zanieczyszcza okolicę. Judy i Nick będą musieli rozwiązać tę zagadkę i uratować Szarakówko przez katastrofą ekologiczną.
Książek poruszających tematy związane z ekologią jest wiele. Nie powiem, że przeczytałyśmy wszystkie adresowane do dzieci, bo to nie byłaby prawda. Ale przeczytałyśmy ich naprawdę wiele. Mimo to Miasta przyszłości bardzo nas zaskoczyły. To na pewno jeden z najmądrzejszych i najbardziej wartościowych komiksów, jakie miałyśmy okazję przeczytać. Zachwyciło nas połączenie komiksowych przygód bohaterów znanych ze Zwierzogrodu z ważnymi informacjami dotyczącymi losów naszej planety. Przeczytacie tu o GMO w rolnictwie, gospodarowaniu odpadami, śladzie węglowym, postępującej urbanizacji i różnych sposobach odzyskiwania surowców. To wszystko znajdziecie w części, którą możemy nazwać "teoretyczną". Właśnie w niej, w przystępny i ciekawy dla dzieci sposób wytłumaczono kwestie ważne, ale jednak trudne. Pomiędzy teorią, jest też czas na zabawę, czyli na komiks. Te dwa elementy zgrabnie się ze sobą łączą i tworzą spójną całość, która zainteresuje młodych czytelników, którym bliskie są losy świata!
Tę i inne książki z serii "Nauka z komiksem"

znajdziecie na


https://egmont.pl/

Komentarze

 1. Komiksów nie lubię, ale dla kogoś to będzie fajna formą nauki. Anne 18.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tematycznie bardzo ciekawe, warto uświadamiać od najmłodszych lat, może młodsze pokolenia okażą się mądrzejsze od nas, zdołają naprawić to, co my zniszczyliśmy. Izabela Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 3. Książeczka bardzo ciekawa, tym bardziej że porusza trudne oraz tak niezwykle ważne tematy. Myślę że warto po nią sięgnąć z dzieckiem by powoli uczyło się tych wszystkich opisanych w książce spraw.

  OdpowiedzUsuń
 4. Te cykle są naprawdę świetne i sama chętnie się z nimi zapoznaję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Komiks to dobra forma do przekazania trudnych treści. Warto sięgać po takie wydawnictwa, żeby pobudzić ciekawość u dzieci.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz