"Zagadki detektywistyczne. Dookoła świata" (Wydawnictwo Debit)

Lubicie łamigłówki? Myślę, że tak, bo łamigłówki lubią chyba wszyscy. To świetna okazja do sprawdzenia siebie, swoich możliwości i zapewnienia naszemu mózgowi porcji niezbędnej gimnastyki. Główkować lubią wszyscy, bez względu na wiek, ale dzieciom sprawia to chyba największą przyjemność. Najlepszym dowodem na to są liczne zbiory zagadek i łamigłówek adresowanych właśnie do maluchów. Jest ich wiele, każdy ma pewnie swoją ulubioną. My również. Jesteście ciekawi, którą z książek lubimy najbardziej?

Jedną wymienić trudno, bo nas urzekła cała seria. Myślę o "Zagadkach detektywistycznych", które od kilku lat wydaje Debit. Mamy całą kolekcję i chętnie wracamy do każdej z nich. Darzymy tę serię ogromną sympatią, więc premiera nowego tomu sprawiła nam ogromną przyjemność. Tym razem twórcy serii zabrali nas w podróż dookoła świata. Czeka na nas 25 wypraw po różnych zakątkach świata. Będzie to podróż nie tylko w przestrzeni, ale również w czasie. Przeniesiemy się do starożytności, sprawdzimy, co działo się w epoce neolitu, poznamy historię podzielonych po II wojnie światowej Niemiec i budowy najbardziej znanej barcelońskiej świątyni. Odwiedzimy Paryż i Sydney. Będziemy się wspinać po Andach i staniemy pod Statuą Wolności. W każdym z tych miejsc wydarzy się coś ciekawego i tajemniczego. Na czytelników czeka zagadka do rozwiązania. Trzeba będzie odgadnąć, jaki błąd popełnił Krezus podczas interpretowania przepowiedni. Odpowiedzieć na pytanie, skąd wielki mistrz wie, że żaden z krzyżackich rycerzy nie poniesie porażki. Powiedzieć, czym są dziwne, ślizgające się konie, o których od przewodnika usłyszał Marco Polo. 
Zagadki, które trafiły do tej książki mają różny poziom trudności. Dzięki temu, mogą z niej korzystać (i dobrze się przy niej bawić) czytelnicy w różnym wieku. Młodsi powinni bez problemu poradzić sobie z najprostszymi z nich. Starsi i bardziej wprawieni będą mogli się mierzyć ze średnim i trudnym poziomem. Za rozwiązanie każdej zagadki można dostać określoną liczbę punktów. Jeśli bawimy się z tą książką w większym gronie, to możemy urządzić zawody. Zapisywać zdobyte punkty i ogłosić zwycięzcą tego, kto zgromadzi ich najwięcej. Bez względu na to, czy będziecie czytać tę książkę w pojedynkę czy w większej grupie, zabawa na pewno będzie dobra, a czas na nią poświęcony nie będzie zmarnowany. Niektóre odpowiedzi pewnie Was zdziwią albo zaskoczą. Poznacie je dzięki dołączonym do książki okularom, kiedy założycie ja na nos, Waszym oczom ukażą się odpowiedzi na kolejne zagadki. To dodatkowa atrakcja i jedna z największych tajemnic każdego tomu "Zagadek detektywistycznych". W każdym z nich rozwiązania zagadek odkrywa się w inny sposób. Jeśli jeszcze tej serii nie znacie, to koniecznie musicie ją poznać. Zachwyt gwarantowany - bez względu na to, po który tom sięgniecie. Tom najnowszy Zagadki detektywistyczne. Dookoła świata świetnie sprawdzi się na etapie planowania wiosennych i letnich podróży. Może ktoś z Was ruszy na wyprawę śladami tej książki. Inspiracji znajdziecie tu naprawdę wiele!
 

Zagadki detektywistyczne. Dookoła świata

Victor Escandell

tekst Victor Sabate

tłumaczenie Karolina Jaszecka

Wydawnictwo Debit 2024


 https://wydawnictwo-debit.pl/

 

Komentarze

  1. Świetna seria widzę, idealna dla młodych ciekawiskich dzieci:) Monika F

    OdpowiedzUsuń
  2. Przyznam, że sama chętnie sięgnę po zagadki, lubię zaglądać do takich książek, wiele ciekawostek można z nich wynieść, nawet dorosły całe życie się uczy. Izabela Bookendorfina

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzieci powinny być zachwycone takimi propozycjami, a i dorośli sie mogą na nie załapać.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz