"Opowieści biblijne" (Wydawnictwo HarperKids)

Doskonale pamiętam (i mam na półce do dzisiaj) Biblię w obrazkach dla najmłodszych, którą uwielbiałam i wspominam z ogromnym sentymentem. Te krótkie (zajmujące zaledwie jedną, niewielką stronę historie) czytali mi najpierw rodzice, a potem wracałam do nich sama. Bardzo je lubiłam i uważam, że była (i jest) to jedna z najlepszych wersji Biblii adresowanych do najmłodszych czytelników. Niech świadczy o tym fakt, że cały czas ukazują się jej nowe wydania i ciągle znajdują nowych czytelników. Jeśli jednak chcielibyśmy tę książkę komuś sprezentować, musimy zachować pewną ostrożność. Może się bowiem zdarzyć, że ktoś tę książkę już w swojej biblioteczce ma. Dlatego mam dziś dla Was równie ciekawą, ale zupełnie nową, więc jeśli szukacie prezentu, który moglibyście podarować dziecku jako pamiątkę chrztu lub komunii, to ta będzie idealna!

Opowieści biblijne to zbiór 21 historii znanych z Biblii. 14 pochodzi ze Starego Testamentu, siedmiu kolejnych możecie znaleźć w Nowym Testamencie. Są to historie najbardziej znane, stale obecne w naszej kulturze. Te postaci i te motywy, z którymi spotykamy się w szkole (nie tylko na lekcjach religii). Jest opowieść o Arce Noego. Nie zabrakło miejsca dl Wieży Babel. Pojawi się historia Mojżesza i opowieść o królu Salomonie. W drugiej części czytamy historię Jezusa. Od Jego narodzenia po śmierć i zmartwychwstanie. Kolejne rozdziały mają różną długość, w zależności od tego, jak długa była oryginalna opowieść i ile szczegółów zdecydowali się przedstawić autorzy tej książki. Dużą część Opowieści biblijnych zajmują również ilustracje. Stanowią one piękne dopełnienie tej publikacji. Dzięki nim dzieci jeszcze lepiej zrozumieją przedstawione historie i więcej z nich zapamiętają. Również dzięki nim tę książkę z taką samą przyjemnością czyta się i ogląda. A potem do niej wraca. To jedna z tych lektur, która nigdy nie powinna się znudzić i opowieści, które zawsze można odkrywać na nowo. 

Mamy w sobie chęć kupowania w prezencie komunijnym rzeczy na całe życie. Jeśli dodajemy do prezentu książkę chcemy, żeby towarzyszyła dziecku na każdym etapie życia. Czy jest w tym coś złego? Oczywiście, że nie. Jednak z drugiej strony odbieramy dzisiejszemu trzecioklasiście możliwości przeczytania tej książki od razu. Opowieści biblijne to książka, którą dzieci z powodzeniem mogą czytać same. To książka, do której nie muszą dojrzewać. Napisana na ich poziomie. Zrozumiałym językiem, który na pewno nikogo nie zniechęci. Z pięknymi, dużymi i bardzo kolorowymi ilustracjami. Starannie wydana, więc świetnie nadająca się na prezent. Tak, jak napisałam wcześniej, Opowieści biblijne to nie jest książka na raz. To lektura, do której się wraca. Zdecydowanie warta poznania!

Opowieści biblijne

Rachel Moss, Catherine Allison

tłumaczenie Regina Mościcka

HarperKids 2024

 

https://harpercollins.pl/

 

Komentarze

 1. W taką tematykę książek nie zagłębiamy się, ale osoby zainteresowane mają publikację, która pozwoli przerobić z dzieciakami wcale nie łatwe zagadnienia biblijne. Izabela Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka forma pokazaniu dziecku biblii jest według mnie trafiona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne wydanie! Bardzo lubię wspólnie z dziećmi czytać takie książki Monika F

  OdpowiedzUsuń
 4. To wspaniała propozycja na prezent dla najmłodszych, która przetrwa wiele lat i będzie cenną pamiątką. Dzięki za polecenie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz