"Mocarne pojazdy ratunkowe" (Wydawnictwo Mamania)

Są takie rzeczy, które budzą zainteresowanie wszystkich dzieci. Wśród nich są na pewno zwierzęta, pociągi, koparki, traktory i pojazdy różnych służb ratunkowych. Każde dziecko zwraca na nie uwagę. Niektóre godzinami potrafią wpatrywać się w pojazdy pracujące na budowie w pobliżu ich domu, inne zatrzymują się przy każdym mijanym psie. Jeszcze inne wypatrują na trasie swojego spaceru radiowozu albo wozu strażackiego. A kiedy już dostrzegą to, czym są zainteresowane, przyglądają się z zachwytem, a potem zaczynają pytać...

Każdy, kto przynajmniej raz znalazł się w ogniu dziecięcych pytań, ten wie, że nie mają one końca. Dziecięcą ciekawość trudno zaspokoić. Warto mieć solidne podstawy i dobre wsparcie. Rodzicom dzieci, które interesują pojazdy ratunkowe, zapewni książki Mocarne pojazdy ratunkowe. Bohaterami książki są Hans i Ida, kierowcy tytułowych mocarnych pojazdów. Wyjątkowych samochodów motocykli. Na tle innych wyróżniają się nie tylko kolorem, ale przede wszystkim tym, że niosą pomoc. Żeby to jednak robić muszą być nieco inaczej zbudowane i wyposażone. Wóz strażacki musi nie tylko gasić pożary, ale również pomagać poszkodowanym w wpadkach samochodowych. Dlatego strażacy wożą ze sobą bardzo dużo specjalistycznego sprzętu. Podobnie jak ratownicy jeżdżący karetką. Oprócz rękawiczek jednorazowych i noszy, muszą mieć w swoim pojeździe butle tlenowe i defibrylator. Równie dobrze wyposażone muszą być helikopter ratunkowy. O odpowiednim ekwipunku nie mogą zapominać także policjanci. Sporo tych sprzętów, wszystko oczywiście po to, żeby przedstawiciele różnych służb mogli jak najszybciej nieść pomoc i jak najlepiej wykonywać swoją pracę. 

Nigdy wcześniej nie widziałam takiej książki. To naprawdę wyjątkowo interesująca pozycja dla wszystkich małych miłośników motoryzacji. Ale nie tylko. Mocarne pojazdy ratunkowe to książka dla wszystkich dzieci, które są ciekawe świata i chcą poszerzać swoją wiedzę. Liczne ilustracje to dla dzieci szansa na poznanie nowych słów i przedmiotów, o których być może wcześniej nie słyszeli. Ta książka to kopalnia wiedzy. Myślę, że nie tylko dla dzieci. Sama wiele razy byłam zaskoczona. Z tych właśnie powodów Mocarne pojazdy ratunkowe to książka, którą trudno się znudzić. Za każdym razem czymś Was zaskoczy i odkrywa się w niej coś nowego! Mali czytelnicy na pewno ją pokochają!
Mocarne pojazdy ratunkowe

Line Halsnes

tłumaczenie Anna Hopen

Mamania 2024


Komentarze

  1. Gdyby moja córcia wciąż była dzieckiem z pewnością zainteresowałaby się tą książeczką, lubiła wszelkie pojazdy wydające hałaśliwe dźwięki. Izabela Bookendorfina

    OdpowiedzUsuń
  2. Naszym "pojazdem" interesuja się dzieci i jak idą koło nas to często się zatrzymuja i stoją. Nawet widać, że zadają pytania dorosłym hahaha.

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna gra dla najmłodszych. Z chęcią bym do niej usiadła.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz