"Moc wrażliwości" (Wydawnictwo JEDNOŚĆ dla dzieci)

Dorośli chcieliby, żeby dzieci nie sprawiały problemów. Żeby zawsze umiały zachować się odpowiednio do okoliczności. Nie krzyczały w restauracji, nie płakały w sklepie i nie wyrywały zabawek, którymi ich rówieśnicy bawią się na placu zabaw. Większości tych rzeczy i zachowań możemy dzieci nauczyć. Kolejne wizyty w każdym z tych miejsc będą przebiegały coraz sprawniej i coraz mniej nerwowo. Są jednak sytuacje, których przeskoczyć się nie da i wysoko wrażliwe dzieci, które wszystko odczuwają znacznie mocniej niż inni.

Taką dziewczynką jest Maja. Dziewczynce trudno odnaleźć się w wielu sytuacjach, które jej rówieśnikom nie sprawiają żadnych problemów. Mai przeszkadzają zbyt jaskrawe światło i hałas. Denerwują ją świeżo wyprane spodnie. Nie lubi czuć pod stopami chłodnej posadzki. Ma problem z wyborem tego, co chce zjeść. Bardzo wiele codziennych sytuacji sprawia, że Maja czuje się źle. Bliscy próbują dodawać jej otuchy. Wyjątkowe wsparcie dostaje od dziadka, który mówi, że w dzieciństwie czuł się podobnie. Z czasem wszystko minęło. Im dziadek był starszy, tym było mu łatwiej. Ale Maja nie chce tak długo czekać, ona chce już teraz czuć lepiej i już teraz radzić sobie z tym, co dzieje się w jej sercu. Czy marzenie Mai może się spełnić? Czy dziewczynka odzyska zrozumie, czym jest wrażliwość? Czy ktoś wytłumaczy jej, dlaczego tak bardzo cierpi? A może nauczy się ze swoją wyjątkowością (i wrażliwością) żyć? Nie odpowiem na te pytania, ale zachęcam Was do przeczytania książki Moc wrażliwości.Czy to książka tylko dla dzieci wysoko wrażliwych? Oczywiście, że nie. Choć na pewno te dzieci najlepiej się w tej historii odnajdą, bo Maja jest bardzo podobna do nich. Prawda jest jednak taka, że to opowieść dla wszystkich. Każdy może na swojej drodze spotkać osobę wysoko wrażliwą. Moc wrażliwości na pewno pomoże im te osoby zrozumieć. To także bardzo dobra książka dla dorosłych. Po jej przeczytaniu zaczną patrzeć na dzieci zupełnie innymi oczami. To taka książka, który wielu wiele może ułatwić. Książka, która uczy budować relacje, która uświadamia, jak ważne jest wsłuchiwanie się w potrzeby innych ludzi. Dobrze, że ukazała się na naszym wydawniczym. Dobrze, że ma taką piękną i kolorową oprawę graficzną. Dzięki temu zachęca do czytania. Intryguje i budzi ciekawość u małych czytelników i ich rodziców. Dobrze, że tak zgrabnie łączy piękną historię, mądre przesłanie i zachwycającą oprawę graficzną. Dzięki temu naprawdę trudno się jej oprzeć. A opierać się jej nie warto, bo to książka, którą po prostu powinno się przeczytać! 

Moc wrażliwości. Opowieść dla wszystkich, którzy czują mocniej i więcej

Miria Tirado

ilustracje Marta Moreno

tłumaczenie Anna Kozaczewska

JEDNOŚĆ dla dzieci 2024


 https://www.jednosc.com.pl/

Komentarze

  1. Nawet takie książeczki mają moc edukacyjno- terapeutyczną dobrze, że powstaje ich coraz więcej. Nauka empatii i wrażliwości zawsze w cenie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio czytałam książkę o ludziach wysoko wrażliwych - fajnie zostało wyjaśnione wszystko w tym temacie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ważne, abyśmy uczuli na potrzeby innych, nawet jeśli są inne niż nasze. A oprawa graficzna robi wrażenie! :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz