"Wielkie emocje": "Kiedy czuję złość"/"Kiedy czuję zaskoczenie" (Wydawnictwo Mamania)

Emocje towarzyszą nam przez całe życie. Zarówno te dobre, jak i te złe. Jedne sprawiają nam przyjemność, z innymi żyje się trudno. Z wiekiem uczymy się sobie z nimi radzić i coraz rzadziej emocje biorą górę. Początkowo nie jest jednak łatwo, dzieci nie rozumieją swoich emocji. Czy to źle? Oczywiście, że nie. Dopiero uczą się świata, funkcjonowania w społeczeństwie i rozumienia tego, co dzieje się w ich sercach. Czy możemy im w tym pomóc? Oczywiście, że tak!

W ostatnich latach ukazało się wiele książek, które pomagają dzieciom radzić sobie z emocjami. Zgromadziłyśmy ich już całkiem sporą kolekcję, ale nie przestajemy wypatrywać kolejnych interesujących i wartościowych tytułów. Takich, które z czystym sumieniem możemy polecić innym. I właśnie na taką serię ostatnio trafiłyśmy. Wydało ją bardzo przez nas lubiane i cenione wydawnictwo Mamania, które książek o emocjach wydało już wiele. Nie ma wśród nich takiej, która nas zawiodła. Seria "Wielkie emocje" również tego nie zrobiła!

Dwie niezbyt duże książeczki. Każda z nich ma swojego bohatera. Jeden jest pomarańczowy i ma bardzo groźną minę, drugi - ma różowe futro i jest bardzo zaskoczony. Pierwszy, jest bohaterem książki Kiedy czuję złość. I na każdej stronie tej książki dobrze widzimy, jak się ze swoją złością zmaga. Potrafi zniszczyć budowlę z klocków, którą stworzyli jego koledzy. Potrafi na nich nakrzyczeć i wyładować wszystkie złe emocje, które ma w sobie. Dlaczego to robi? Bo jest zły! Czy coś z tym można zrobić? Oczywiście, że tak. Pomarańczowy stworek ma na to swój sposób. Jaki? Bardzo prosty i bardzo skuteczny. Poznają go wszyscy, którzy zajrzą do książki. 
Druga książeczka to opowieść o uczuciu znacznie przyjemniejszym, czyli o zaskoczeniu. O niespodziankach, które robimy innym i niespodziankach, które robione są nam. Różowy bohater książki uwielbia niespodzianki i zawsze bardzo się z nich cieszy. Lubi znajdować rzeczy, które go zaskakują. Lubi niespodzianki, które dostaje na śniadanie. Pozwala się zaskakiwać, bo wie, że niespodzianki wiążą się z czymś przyjemnym i miłym. Nawet, jeśli na pierwszy rzut oka, wyglądają nieco mniej przyjemnie... Trzeba dać im szansę! Bo, jak się okazuje, wszystko ma jakieś dobre cechy.
Kiedy czuję złośćto Kiedy czuję zaskoczenie inaugurują serię "Wielkie emocje". Nowy cykl książek na polskim rynku wydawniczym, który na pewno przypadnie do gustu dzieciom i rodzicom. "Czytać" mogą go już najmłodsi czytelnicy. Książki mają sztywne strony i zaokrąglone rogi, więc małe rączki będą mogły je kartkować do woli. Tekstu nie ma wiele, ale jest tam to, co najważniejsze. Mądre przesłanie. Te książki są bardzo dobrym punktem wyjścia do tego, żeby zacząć z dzieckiem rozmawiać o emocjach. Takie rozmowy to najlepszy sposób na wytłumaczenie dzieciom, co dzieje się w ich sercach i głowach. Kiedy to zrozumieją i nauczą się o tym mówić na pewno będzie im łatwiej żyć. A ich życie będzie łatwiejsze i piękniejsze. A tego przecież dla swoich dzieci chcą wszyscy rodzice!

 

 Książki z serii "Wielkie emocje"

znajdziecie na


 https://mamania.pl/

 

Komentarze

  1. Bardzo ważne książki, myślę że każdy powinien mieć takie w domu.Czasem ksiazka bardziej pomoże zrozumieć dziecku jego emocje niż nasze rozmowy. MONika F

    OdpowiedzUsuń
  2. Ponoć nie ma ani dobrych ani złych emocji, każda z nich jes pewną informacją dla nas, dzięki nim możemy sie zastanowić nad sobą sytuacją...

    OdpowiedzUsuń
  3. Faktycznie wyglądają interesująco tylko trochę mogą niektóre buźki wystraszyć chyba, że to tylko moje subiektywne odczucie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz