"Zwierzęta. Pierwsza książkowa gra zręcznościowa" (Wydawnictwo JUPI JO!)

Nie znam dziecka, które nie interesowałoby się zwierzętami. Zwierzęta lubią wszystkie dzieci. Każde ma swojego ulubieńca. Może mieć futro i cztery łapy, może latać w przestworzach albo mieszkać w morskich głębiach. Jedni uwielbiają koty i psy, z którymi można mieszkać w jednym domu. Inni marzą o przygarnięciu tygrysa albo wieloryba. Są dzieci, które interesują się (ku rozpaczy niektórych mam) pająkami albo żabami. Prawda jest taka, że bez względu na to, jakie gatunki zwierząt interesują nasze dzieci, możemy (a nawet musimy) ich zainteresowania rozwijać. W jaki sposób? 

Każdy możliwy. Jest mnóstwo filmów, książek i gier, które przybliżają świat zwierząt. Mali i duzi miłośnicy zwierząt mają w czym wybierać. Także ci bardzo mali. Oni mogą sięgnąć po niezwykłą książkę wydaną niedawno przez JUPI JO! Zwierzęta łączą w sobie przyjemność czytania i grania. Już okładka sugeruje, że trzymamy w rękach dość wyjątkową publikację. Po lewej stronie widzimy nieduże wycięcie z ząbkami. Kiedy zaczniemy je przesuwać, zobaczymy przesuwające się na okładce wizerunki zwierząt. Po drugiej stronie znajduje się element, który możemy wyciągnąć. Na tym elemencie znajduje się zobaczymy rysunek samolotu. Te dwa elementy pozwalają czytelnikom tej książki nie tylko się uczyć, ale również bawić. I dzięki temu jeszcze lepiej poznawać świat zwierząt. Tę zabawę warto oczywiście połączyć z czytaniem i poznawaniem zwierząt z całego świata. Przedstawione w niej zwierzęta podzielone zostały na grupy, ze względu na miejsce zamieszkania. Najpierw zaglądamy do obu Ameryk, gdzie czekają na nas ciekawostki o szopach, bizonach, tukanach i lamach. W Europie spoglądają na czytelników niedźwiedzie brunatne, dziki, morsy i sowy. Afryka i Antarktyda to dom pingwinów, albatrosów, hien i żyraf. Wymieniłam tylko część zwierząt, które możecie znaleźć na kartach tej książki. Jest ich więcej i o każdym z nich dowiedzieć się można czegoś ciekawego. O tym, czym się żywią, jak spędzają czas, co robią zimą i jak szybko biegają. Informacji jest wiele, ale podane są w zwięzły i ciekawy sposób, więc zdobyta w ten sposób wiedza szybko wchodzi do głowy i na długo w niej zostaje.Ależ to jest świetna książka! Jestem pewna, że maluchy nie będą się mogły od niej oderwać. Ja jestem znacznie starsza i miałam problem, żeby tę książkę odłożyć. Piękne, kolorowe i zabawne ilustracje przyciągają wzrok. Ciekawostki i niedługie opisy zachęcają do czytania. A gra? Gra to dodatkowa atrakcja i gwarancja jeszcze lepszej zabawy. To wszystko sprawia, że Zwierzęta. Pierwsza książkowa gra zręcznościowa jest książką, która na pewno spodoba się dzieciom. To doskonały pomysł na prezent. Świetne połączenie nauki i zabawy. Książka, która rozwija spostrzegawczość, wzbogaca słownictwo, pomaga w rozwoju motoryki i koordynacji. A jakby tego wszystkiego było mało, pokazuje świat. Zdradza jego sekrety i tajemnice. Nie można się przy takiej książce nudzić, więc nie pozostaje mi nic innego, jak gorąco ją Wam polecić, zwłaszcza, że niedługo Dzień Dziecka! 

Zwierzęta. Pierwsza książkowa gra zręcznościowa

Paolo Mancini, Luca de Leone

ilustracje Agnese Naseddu

tłumaczenie Karolina Tudruj - Wrożyna

JUPI JO! 2024

https://jupijo.pl/
 

 

Komentarze

  1. Przyjemna propozycja dla najmłodszych, interesująca i kolorowa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzieciaki uwielbiają takie gry, zwłaszcza z udziałem zwierzątek, chętnie zagram w nią z najmłodszym pokoleniem w rodzinie. Izabela Bookendorfina

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawy pomysł na prezent. Moje maluchy uwielbiają zwierzęta, a taki interaktywny format na pewno przypadnie im do gustu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz