"Wakacje z Bolkiem i Lolkiem" (Znak Emotikon)

Od tygodnia uczniowie cieszą się wakacjami. Trochę im zazdroszczę, bo do urlopu zostało jeszcze kilka dni. Potrwa on znacznie krócej niż dwa miesiące, więc muszę maksymalnie wykorzystać czas, żeby naładować akumulatory. Zanim jednak wyjedziemy z domu, czytamy wakacyjne książki. Lektury, które pozwalają wczuć się w wakacyjny klimat, a przy okazji dają szansę na poznanie nowych miejsc i mogą stanowić świetną inspirację przy planowaniu wakacyjnych wojaży.

Tym razem naszymi przewodnikami byli Bolek i Lolek. Przesympatyczni bracia, którzy są znani chyba każdemu polskiemu dziecku. Ich filmowe przygody zdają się nie starzeć. I szczerze mówiąc dziwi mnie, że w ostatnich latach nikt nie wpadł na to, żeby nakręcić pełnometrażowy film z ich perypetiami. Miłośnicy kina muszą zatem uzbroić się w cierpliwość. Cieszyć mogą się fani książek, bo książki z nowymi przygodami Bolka i Lolka ukazują się regularnie. Właśnie wydano kolejną. W iście wakacyjnym klimacie!Wakacje z Bolkiem i Lolkiem to książka, w której kryją się trzy niezależne opowiadania. W pierwszym Bolek, Lolek i Tosia ruszają w Tatry. W drugim - nocują w lesie, a w trzecim zachwycają się Bałtykiem. Każdy z tych rozdziałów to nie tylko nowa i ciekawa historia, ale również mnóstwo ważnych i przydatnych informacji. Młodzi czytelnicy poznają zasady, które powinien przyswoić sobie każdy, kto chce ruszyć w góry, a także te, które powinno się znać, kiedy chce się bezpiecznie spędzać czas na plaży. Sporo tu informacji o lokalnych przysmakach i miejscach, które warto odwiedzić. Sporo miejsca zajmują informacje na temat zwierząt. W każdym z opisywanych rejonów Polski można spotkać wyjątkowe gatunki, które żyją tylko tam. Warto o nich wiedzieć, żeby wypatrywać ich na spacerach i wycieczkach. Kto wie, może wędrując po Tatrach uda się komuś dostrzec świstaka albo kozicę? A na plaży zauważyć mewę albo łabędzia? W lesie też czeka przygoda, o czym przekonali się Bolek i Lolek!To naprawdę wakacyjna książka. Czytając ją od razu przenosimy się do miejsc opisywanych przez Lilianę Fabisińską. Jedni odnajdą tu miejsca, które dobrze znają i w myślach odwiedzą je po raz kolejny. Inni poznają zakątki Polski, których wcześniej nie mieli okazji zobaczyć na własne oczy. Myślę, że wielu ta książka może zainspirować. Tak często jeździmy w różne zakątki świata, odwiedzamy dalekie kraje, a pod nosem mamy naprawdę wyjątkowe miejsca. Miejsca, w których żyją wyjątkowe gatunki zwierząt. Miejsca oferujące piękne krajobrazy i kuszące przepyszną kuchnię. Jeśli chcielibyście je odkryć, zajrzyjcie do tej książki. Wciągającej, wakacyjnej lektury nie tylko dla przedszkolaków, ale i dla ich starszych kolegów. Ci, którzy już chodzą do szkoły, mogą spróbować przeczytać ją samodzielnie. Satysfakcja gwarantowana. I oczywiście ogromna przyjemność czytania, bo Wakacje z Bolkiem i Lolkiem to nie jest przewodnik ani książka popularnonaukowa, to po prostu świetna i wciągająca lektura dla każdego!
 

Wakacje z Bolkiem i Lolkiem

Liliana Fabisińska

ilustracje Bartosz Kolczykiewicz

ZNAK Emotikon 2024

https://znakemotikon.pl/
 

Komentarze

 1. Bolek i Lolek zawsze i wszędzie! Kumple z mojego miasta :-D

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastycznie, że już kolejne pokolenie może cieszyć się przygodami z udziałem tych sympatycznych bohaterów, sama lubiłam bolkowo-lolkowe bajki. Izabela Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 3. Bohaterowie naszego dzieciństwa czarują kolejne pokolenie 🙂 Bardzo ładnie wydana książka!

  OdpowiedzUsuń
 4. Moi ulubieńcy z dzieciństwa, sama sięgnę po tą propozycję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiamy serię Bolek i Lolek :) Córka ogląda głównie bajki, jednak książek jeszcze nie czytaliśmy.

  Widocznie będziemy musieli na dniach uzupełnić biblioteczke.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz