Wielkanocne nowości dla dzieci!

W połowie listopada księgarniane półki zaczynają zapełniać się książkami o Bożym Narodzeniu. Łatwo znaleźć te, które opowiadają o tradycjach i takie, które przybliżają religijny aspekt świąt. Wybór jest ogromy i każdy znajdzie coś dla siebie. Inaczej wygląda sytuacja z książkami o tematyce wielkanocnej. Kiedy rozpoczyna się Wielki Post, a myśli wielu osób kierują się w stronę świąt wielkanocnych, poszukiwanie książek jest znacznie trudniejsze...


Mamy już kilka książek, które czytamy czekając na Wielkanoc (KLIK). Czytamy je na tyle rzadko (bo tylko raz w roku), że nie zdążyły nam się jeszcze znudzić. Mimo to zawsze wypatruję nowości! W tym roku udało mi się znaleźć dwie. Pierwsza z nich adresowana jest dla najmłodszych czytelników. Świętujemy Wielkanoc to niewielkich rozmiarów książeczka, którą wypełniają nie tylko piękne i kolorowe ilustracje, ale również interesująca treść. Bohaterowie książki, czteroosobowa rodzina, przygotowują się do świąt. Rozmawiają o Jezusie, Wielkim Poście, poświęceniu. Uczestniczą w Triduum Paschalnym i cieszą się ze zmartwychwstania. Szukają prezentów, jedzą rodzinny posiłek. A razem z nimi to wszystko przeżywają i poznają mali czytelnicy. I właśnie dlatego polecam Świętujemy Wielkanoc. Jeśli chcecie przybliżyć swoim dzieciom Wielkanoc, koniecznie sięgnijcie po tę książkę!

Drugą książką, która w tym roku zwróciła moją uwagę, jest książka Wielkanoc z serii "Poznaję swoją wiarę" Wydawnictwa WAM. To niewielka książka z naklejkami, w której dzieci przeczytają o Wielkim Poście i Wielkanocy, ale również o świątecznych zwyczajach i tradycjach. Będą czytać, przyklejać, rysować i kolorować. Ozdobią pisanki i będą zachwycać się kurczaczkami. Wszystko po to, żeby zrozumieć, czego za chwile będą uczestnikami oraz poznać genezę dni, które za chwile będą przeżywać. Najbardziej spodoba im się pewnie to, że tę książkę będą nie tylko czytać, ale również staną się jej współautorami. W takich przypadkach wiedza wchodzi do głowy najszybciej!

W tym roku w przygotowaniach do Wielkanocy towarzyszy nam również dwutygodnik Świerszczyk. Najnowszy numer utrzymany został w świątecznym klimacie. Znajdziecie w nim opowiadanie Kogut, kurka i pisanki, wiersz Co kryje pisanka? i świąteczną krzyżówkę. Jest gra, są zagadki, wiersze o zającach i wielkanocne labirynty. Na nudę nie będzie ani czasu, ani miejsca. Świerszczyk pochłonie każdego. I bardzo dobrze, bo za chwilę w szkołach i przedszkolach rozpocznie się przerwa świąteczna. Dzieci będą więcej czasu spędzać w domowym zaciszu, więc warto zrobić coś kreatywnego. Warto również dobrze się przy tym bawić, w tym przypadku macie pewność, że tak będzie!

Przedstawiłam nasze tegoroczne wielkanocne zdobycze. A Wy? Co możecie nam polecić? Może macie w swoich biblioteczkach książki, których jeszcze nie znamy!

Świętujemy Wielkanoc
Karine-Marie Amiot
ilustracje Florian Thouret
tłumaczenie Marzena i Bogusław Noskowie
Wydawnictwo JEDNOŚĆ, 2018

Wielkanoc. Poznaję swoją wiarę
Noelie Viallet
tłumaczenie Alicja Bańczyk
Wydawnictwo WAM, 2018
 

Komentarze

 1. Super są te książki, muszę ich dziś poszukać w empiku

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dobrze, że tu trafiłam! Właśnie szukam książeczek dla moich kuzynów na Wielkanoc! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładne ilustracje i tematyk. Na drobny prezent w sam raz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy komplecik w sam raz na poznawanie tradycji Wielkanocnych dla młodego ucznia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świerszczyk wspominam z ogromnym sentymentem. Bardzo fajne te książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Słowo świerszczyk kojarzy mi się z zupełnie czymś innym niż książka dla dzieci :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jakoś nigdy nie czuję tego przed wielkanocnego klimatu i tak, jak mamy mnóstwo książeczek o Bożym Narodzeniu, tak o Wielkanocy jakoś żadnej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fantastyczna książeczka. Skoro, że już nie zdąże jej kupic

  OdpowiedzUsuń
 9. Szczerze polecam książkę "Wielkanocne idą święta" ks. Jan Twardowskiego. Ksiązka jest ciekawa, fajnie napisana dla dzieci. Bardzo mi i córce przypadła do gustu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znamy ją. Znalazła się w zestawieniu sprzed dwóch lat.

   Usuń
 10. Urocze książeczki, dzięki którym z pewnością cała rodzina jeszcze lepiej wczuje się w świąteczny klimat :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajne propozycje. Mnie zainteresowała przede wszystkim Wielkanoc z serii "Poznaję swoją wiarę", na pewno będziemy jej szukać :)

  OdpowiedzUsuń
 12. A wiesz, że nie mamy w domu żadnych książeczek o Wielkanocy?

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajny zestaw :) Sama chyba się skuszę

  OdpowiedzUsuń
 14. Myślę,że książeczki z motywem świątecznych to bardzo fajna rzecz dla dzieciaków, aby łatwiej im było zrozumieć temat i dla rodziców, którzy nie zawsze wiedzą jak zobrazować dziecku pewne rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 15. Właśnie czegoś takiego szukałam! Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz