"Ziemia do Jadzi" (Wydawnictwo Mamania)

Czy Wasze dzieci lubią sprzątać swój pokój? Podejrzewam, że większość ma z tym problem i robi to bardzo niechętnie. A jeśli już za sprzątanie się zabierają, to zamiast wyrzucać i układać bawią się tym, co w bałaganie znalazły. Znacie to? Na pewno znacie!


Rodzice bohaterki książki Maćka Blaźniaka poznali na oczach czytelników. Oto mała Jadzia zapragnęła pójść do planetarium. Mama nie miała nic przeciwko temu, można nawet powiedzieć, że pomysł córki przyjęła z entuzjazmem. Postawiła tylko jeden warunek. Jadzia musi posprzątać swój pokój. Dziewczynce mina nieco zrzedła, bo pokój (delikatnie mówił) nie należał do najbardziej uporządkowanych. Postanawia się jednak nie poddawać i razem z towarzyszącym jej psem zabiera się za przeglądanie szuflad, szafek i zakamarków swojego pokoju. Energię, którą miała włożyć sprzątanie, szybko przełożyła na coś zupełnie innego. Jadzia ruszyła na podbój kosmosu! Jak to możliwe? To bardzo proste. Wystarczyła wyobraźnia, to dzięki niej dzieci przeżywają najwspanialsze przygody. To ona zmienia zwykłe przedmioty w rzeczy magiczne albo nadaje im zupełnie inne cechy. 
Ziemia do Jadzi to piękna opowieść o dziecięcej wyobraźni i kreatywności. To książka z jednej strony bardzo metaforyczna i szalona, a z drugiej niezwykle życiowa. Przecież takie przygody jak Jadzia każdego dnia przeżywają tysiące, a może nawet miliony dzieci na całym świecie. Dla nich również patyk może stać się mieczem, a durszlak rycerskim hełmem. Jadzia na przykład uczyniła swojego psa pierwszym nawigatorem, z gry komputerowej zrobiła system nawigacyjny, a ze słuchawek radiokomunikator. Jak się okazuje zwyczajne przedmioty kryją w sobie magiczną moc. Trzeba ją tylko odkryć. Czy sprzątanie jest na to najlepszym czasem? Trudno powiedzieć, ale książkę przeczytać naprawdę warto. Niebanalna, zabawna historia napisana przez Maćka Blaźniaka, a do tego oryginalne, bardzo wyraziste ilustracje Przemka Liputa. Efekt współpracy tego duetu bardzo przypadł nam do gustu! Mam nadzieję, że Wam również się spodoba ta szalona międzygalaktyczna podróż!
Ziemia do Jadzi
Maciek Blaźniak
ilustracje Przemek Lipit
Wydawnictwo Mamania 2019

Komentarze

 1. Jak jest tu coś o planetach, to już spodobałaby się mojemu synkowi ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, na pewno atrakcyjna zabawka dla małych dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam dziecka, które lubiłoby sprzątać :). Moja córka uwielbia planety i jest na bakier ze sprzątaniem pokoju, więc książka to byłby hit. Muszę wyszukać :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Ilustracje bomba!!!! Książka będzie chyba naszym hiciorem! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Każda książka, która uruchamia wyobraźnię i kretywne podejście jest warta uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesująca propozycja dla młodych czytelników. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zamawiam. Ta książka woła „kup mnie”. I nieee, nie, wcale nie mamy problemu ze sprzątaniem. My po prostu bardzo lubimy wyobraźnię i tematykę z tum związaną :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kolejna ciekawa ksiązka idealna dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Historia z życia wzięta :) wkrótce wybieramy się do planetarium więc musimy zaopatrzec się w te pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mój synek na szczęście pięknie sprząta swoje rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo lubię książeczki z tego wydawnictwa!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz