"Kolorowy potwór. Książka pop-up" (Wydawnictwo Mamania)

To kolejna książka o uczuciach, która w ostatnim czasie trafiła do naszej biblioteczki. Ta jednak na tle wszystkich innych bardzo się wyróżnia. Czym? Tym razem formą, bo jest to książka typu "pop-up".


Jej treść wielu może już znać z pierwszego i nieco bardziej tradycyjnego wydania. Bo Kolorowy potwór nie jest książką nową, wydawnictwo Mamania ma ją w swojej ofercie od 2018 roku. To właśnie wtedy mali czytelnicy po raz pierwszy spotkali sympatycznego potwora, który uczy się radzić sobie z uczuciami. Podobnie jak mali czytelnicy często nie wie, jak odnaleźć się w otaczającym świecie, w którym tak wiele się dzieje. Uczucia, których doświadcza są tak różne, że potwór czuje się w tym wszystkim bardzo zagubiony. Na szczęście może liczyć na pomoc i dobrą radę. Na przykład taką, że uczucia dobrze jest uporządkować. Wtedy znacznie łatwiej jest nad nimi panować. Dlatego kolorowy  potwór będzie gromadził swoje uczucia w specjalnych słoikach. Zanim je ułoży, opowie o każdym z nich. Każde z uczuć będzie miało inny kolor. I tak złości będzie odpowiadać czerwony, radości żółty, a spokojowi zielony. W zależnośrci od tego, którego uczucia potwór doświadcza, zmienia się kolor jego futra. Inni jest także wyraz jego twarzy. Można się w potworze przeglądać jak w lustrze, bo potwór uczucia oddał doskonale.


Cała książka to fantastyczny przewodnik po świecie uczuć. Mimo że nie ma wielu stron, to jest w niej wszystko, co najważniejsze. Znajdziecie to zarówno w tekście, jak i na ilustracjach. Tymi ostatnimi nie można się nie zachwycić. Graficznie są bardzo proste, na pierwszy rzut oka przypominają dziecięce rysunki. Ubrana w formę pop-up book podbije serca nawet najwybredniejszych czytelników. U nas każda kolejna strona wywoływała coraz większy zachwyt, a całość podbiła nasze serca. Do serc trafiła również treść. Pozornie bardzo prosta, a jednak niezwykle esencjonalna i zrozumiała dla małego czytelnika. Zwłaszcza takiego, który doświadcza uczuć podobnych do tych przeżywanych przez potwora. A te są tak uniwersalne, że wszyscy znają je z własnego życia. Może do tej pory nie umieli sobie z nimi radzić. Teraz nie powinni mieć z tym problemu. Zwłaszcza, że Kolorowy potwór w tej odsłonie, to książka, z którą nikt nie będzie chciał się rozstać, bo samo jej oglądanie to przyjemność, której trudno sobie odmówić!


Kolorowy potwór. Książka pop-up
Anna Llenas
tłumaczenie Jowita Maksymowicz-Hamann
Mamania 2019


Komentarze

 1. Świetne są takie ksiazeczki trójwymiarowe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna ksiażeczka mojemu dziecku spodobały by się te obrazki

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas z Aspikiem wszystkie książkio uczuciach i emocjach są swietną opcją

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo, fajna! Zawsze lubiłam takie trójwymiarowe książki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super ta książeczka! Mam wrażenie, że dużo teraz powstaje takich przyblizajacych temat uczuć. I bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię to wydawnictwo, mają świetne tytuły dla dzieci:) Tej pozycji ie widziałam jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne! Nie mamy żadnej książki przestrzennej, ale chyba przy najbliższej okazji tę zakupię.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie muszę ją mieć! Piękna, kreatywna i w końcu na polski rynek powoli wprowadzane są pop-upy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz