"Rysowanie krok po kroku. Mikołaje, pingwiny i inne zimowe obrazki" (Wydawnictwo Wilga)

Wśród talentów, które posiadam brakuje jednego, który bardzo utrudnia mi życie. Nie umiem rysować! I od zawsze nad tym boleję. Wmówiłam sobie, że gdybym umiała rysować, to moje życie byłoby łatwiejsze. Czy to możliwe? Trudno powiedzieć. Rysować nie umiem, do końca życia pewnie się tego nie nauczę, ale próby podejmować mogę. 

 
Z pomocą przychodzą mi książki dla dzieci. Jako matka mogę podbierać książki własnemu dziecku i razem z nią albo w samotności wieczorami, podejmować próby rysowania coraz bardziej skomplikowanych rzeczy. Ostatnio razem z Tosią doskonaliłam umiejętność rysowania rzeczy związanych z Bożym Narodzeniem. Naszym przewodnikiem była książka Rysowanie krok po kroku. Mikołaje, pingwiny i inne zimowe obrazki. Jej tytuł mówi chyba wszystko. Okładka kusi pięknymi wizerunkami wymienionego w tytule Mikołaja, pingwina oraz uśmiechniętego aniołka. Po rzuceniu okiem do wnętrza wszystko wydaje się dość proste. Na dodatek znajduję tam trzy bardzo zachęcające zdania. Brzmią one: "Łam zasady!", "Kombinuj!", "Próbuj, poprawiaj i ciesz się rysowaniem!". Trafia do mnie każde z nich, więc (oczywiście) w towarzystwie Tosi podejmuję pierwsze próby rysunkowe. Na rozgrzewkę można zmienić figury w świąteczno-zimowe obrazki. Potem przychodzi czas na prawdziwe rysowanie! Tworzymy pingwiny, renifery, wieniec, bałwanki i elfy. Rysujemy świeczkę, ciepły sweter, Eskimosa, trolla, a nawet Yeti!

Sporo, prawda? A to tylko kilka rysunków, które można stworzyć z pomocą tej książki. Nam spodobała się bardzo. W ramach prób rysowałyśmy wszystkie obrazki w zeszytach. Teraz, kiedy już wszystkie dobrze przećwiczyłyśmy, będziemy je rysować ponownie, tym razem w książce. A potem, pewnie już bez książki będziemy mogły je rysować zawsze, kiedy przyjdzie nam na to ochota. Czy każdego ta książka nauczy rysowania? Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że tak! Ale oczywiście właściwi adresaci Rysowania krok po kroku będą jeszcze bardziej zadowoleni. Każdy rysunek zostaje dokładnie, zgodnie z tytułem, krok po kroku wyjaśnione. Okazuje się, że wszystkie rzeczy składają się z prostych figur, które z łatwością można ze sobą połączyć i uzyskać niesamowity efekt. Dzieci będą zachwycone! Stworzą dzięki nim piękne, wesołe, zimowe rysunki. Będą się przy tym doskonale bawić. I nikt, naprawdę nikt, nie powinien narzekać, że coś mu nie wychodzi. Bo, jak się okazało dzięki tej książce, rysowanie nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. 

 Rysowanie krok po kroku.

Mikołaje, pingwiny i inne zimowe obrazki

Wilga 2020


 

https://www.gwfoksal.pl/ksiazki-dla-dzieci-wydawnictwo-wilga.html

Komentarze

 1. Przybijam piątkę jako antytalent rysunkowy! Już w przedszkolu panie zauważyły, że jest źle... Więc unikam jak mogę takich aktywności. Ta dziedzina rozwoju chyba spisana jest u mnie na straty (chociaż nauki z książeczek dla dzieci jeszcze nie próbowałam) :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książka, w sam raz dla dzieci pod choinkę. Możę któreś dziecko dzięki niej odkryją swój talent?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja uwielbiam rysować i chyba nawet jakoś mi to wychodzi :-) Moja córka ma to po mnie i uwielbia takie książki :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie, sama lubię rysować 💕

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś nigdy nie zastanawiałam się nad kupnem takiej książki, ponieważ rysowanie typ jeden z moich talentów, choć ostatnio zaniedbywany. Ale rozumiem, że może się spodobać osobom starającym się nauczyć rysowania.

  OdpowiedzUsuń
 6. uwielbiam takie poradniki, nie dość, że pokazują krok po kroku jak coś zrobić to jeszcze inspirują :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Karina bardzo lubi takie książki bo ona kocha rysować

  OdpowiedzUsuń
 8. Dawno niczego nie rysowałam w ten sposób,przydałoby się poćwiczyć :) Kiedyś bardzo to lubiłam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz