"Wykończ tę książkę" (Wydawnictwo Kropka)

Niektórzy twierdzą, że książki są nudne, że nie ma w nich niczego, co mogłoby być dla nich interesujące. Nie robią na nich wrażenia ani powieści, ani reportaże, ani książki popularnonaukowe. Jestem pewna, że książka, którą dziś Wam pokażę zaciekawi nawet najbardziej wybrednych i marudnych czytelników.

 

Jej tytuł może wydać się kontrowersyjny. Bo jak można "wykończyć książkę"?! I właściwie po co ktoś miałby to zrobić? A jeśli już chciałby to zrobić, to jak owo "wykańczanie" miałoby przebiegać? Na te pytania odpowiada autorka Keri Smith. To ona stworzyła bestsellerową pozycję Zniszcz ten dziennik, która kilka lat temu zrobiła furorę wśród młodych czytelników. Wykończ tę książkę adresowana jest dla nieco młodszych dzieci (i, jak czytamy we wstępie, raczej nie dla dorosłych, którzy tej książki mogą nie zrozumieć i na pewno nie będą się przy niej bawić tak dobrze, jak jej właściwi adresaci). Dzieci będą się z tą książką po prostu bawić. W jaki sposób? Odkrywając ją na nowo, traktując jak żywe stworzenie. Bo, jak się okazuje, książki czekają na to, żeby je przeczytać. Kiedy stoją na półkach okropnie się nudzą i czują się bardzo samotne. Czy marzą o tym, żeby ktoś je przeczytał? Oczywiście, że tak! Każda chce właśnie tego. Spełnić ich marzenia jest łatwo, ale żeby były jeszcze szczęśliwsze można zrobić kilka rzeczy. Jakich? Nie wiem, czy powinnam Wam zdradzać te sekrety... Myślę, że najlepiej będzie, jeśli o sposobach na uszczęśliwienie/dobre wykorzystanie/niebanalne czytanie poznacie sami!
 

Keri Smith nadając swojej książce taki tytuł puściła do czytelników oko. Wykańczanie czegoś lub kogoś może przecież budzić negatywne skojarzenia. Tymczasem tutaj będziemy się świetnie bawić, a uśmiech nie zejdzie z ust czytelników aż do zakończenia lektury. Uśmiechać będziecie się zarówno czytając niedługie opisy i polecania, jak i patrząc na ilustracje. Na nich zobaczycie książki w nietypowych rolach i nieznanych Wam wcześniej odsłonach. Dobra zabawa gwarantowana. To gratka dla wszystkich, którzy lubią książki aktywizujące, zachęcające do zabawy z tą konkretną książką i z innymi, na które możemy trafić. Czasem przyda się wyobraźnia, czasem nożyczki, klej i korek. Do czego? Odpowiedzi szukajcie na wewnętrznej stronie obwoluty. Co to obwoluta? Keri Smith nazywa ją "kurtką książki"! Jesteście ciekawi, jak wyjaśnia inne sekretne słowa związane z książkami? Wykończ tę książkę Waszą ciekawość na pewno zaspokoi!

 Wykończ tę książkę

Keri Smith

tłumaczenie Paulina Błaszczykiewicz

Wydawnictwo KROPKA 2021


Komentarze

 1. Ciekawa propozycja czytelnicza, natrafiłam na nią już jakiś czas temu, ale sam tytuł nic mi nie mówił, a teraz już mam większe wyobrażenie o jej idei i zawartości. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię, gdy książki aktywizują małych czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie aktywizujące książki to coś wspaniałego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś dla dzieci, które lubią kombinować 🤣

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta książka jest bardzo podobna do Zniszcz ten dziennika

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz