Wydawnictwo Debit zdradza tajemnice ludzkiego ciała

Nie napiszę nic odkrywczego stwierdzając, że ludzki organizm jest niesamowity. Mózg steruje wszystkimi procesami, które zachodzą w naszym ciele nawet wtedy, kiedy w ogóle o tym nie myślimy. Po prostu oddychamy. Nie zastanawiamy się dlaczego. Do czasu, kiedy w nasze życie wkraczają dzieci. One interesują się wszystkim i o wszystko pytają. Gdzie szukać odpowiedzi na ich pytania? Ja zawsze stawiam na książki. A one nigdy nie zawodzą.

 

Na dodatek cały czas ukazują się nowe pozycje, których głównymi zadaniami są poszerzanie i zaspokajanie dziecięcej ciekawości. Takimi książkami są nowości wydane niedawno przez Debit. To dwie książki poświęcone w całości sekretom ludzkiego ciała. Dlaczego dwie? Bo opisują nasze organizmy z dwóch perspektyw. Jedna opowiada o tym, co dzieje się w środku, druga o tym, co dzieje się na zewnątrz. Zacznijmy od pierwszej, Ciało człowieka. Co się dzieje w środku pokazuje (prawie) wszystkie procesy, którymi kieruje ludzki mózg. Autorzy porównują go do dyrygenta, który prowadzi orkiestrą. Nie zapomnieli również o szkielecie, który podtrzymuje nasze ciało i mięśnie, które umożliwiają nam poruszenie się. Żadnego z nich nie widzimy gołym okiem, ale jesteśmy pewnie ciekawi jak dokładnie działają.Ta książka zdradza ich sekrety. Dzieci dowiedzą się na czym polega proces zapamiętywania, jak organizm utrzymuje odpowiednią temperaturę, czym zajmuje się serce, co mówi o naszym zdrowiu nasza krew, z czego zbudowane są ludzkie kości i za co dokładnie odpowiedzialne są mięśnie.
 

Druga książka skupia się na tym, co gołym okiem jest widoczne, choć często równie niezrozumiałe. Na zmysłach, które pozwalają nam odczuwać to, co nas otacza. Na skórze, która chroni nasze ciało. Na katarze, który często utrudnia codzienne funkcjonowanie. I na jedzeniu, które zasili nasz organizm. Autorzy nie pominęli również tego, co z siebie wydalamy. Dzieci dowiedzą się z tej książki, dlaczego bada się ludzki mocz i, co takie pytanie może powiedzieć. Książka zachęca o różnych doświadczeń, które możemy przeprowadzać z naszym ciałem. Na przykład prób poruszania się z zamkniętymi oczami, żeby sprawdzić wyczulenie innych zmysłów. 


Co wyróżnia te książki? Okienka! Znajdziecie je prawie na każdej stronie. Mniejsze, większe. Zajmujące całą stronę albo ukryte gdzieś w roku. W każdym kryją się dodatkowe, ciekawe informacje. Można dzięki nim podejrzeć jak wygląda nasz szkielet, jak przebiega proces trawienia. W okienkach ukryły się również podstawy alfabetu migowego i alfabetu Braille'a. Zobaczycie układ krwionośny i ludzki mózg. To szansa nie tylko na poszerzenie wiedzy zdobywanej w trakcie czytania, ale również spora atrakcja dla czytelników. Okienka lubią chyba wszystkie dzieci. Tu będą ich miały pod dostatkiem. Do tego interesujący tekst, który będzie dla nich ciekawy i zrozumiały oraz fantastyczne ilustracje. Miłe dla oka i świetnie obrazujące poruszane kwestie. Z takimi książkami zgłębianie nawet najbardziej skomplikowanych kwestii, to sama przyjemność!

 

Książki znajdziecie na


Komentarze

  1. Bardzo ciekawa publikacja, zakupię ją synowi na Dzień Dziecka, bo coraz częściej interesuje się jak działa ludzkie ciało

    OdpowiedzUsuń
  2. Obie wyglądają bardzo ciekawie, więc warto mieć je w domowej biblioteczce.

    OdpowiedzUsuń
  3. Obie książki sama bym z chęcią przeczytała. To coś dla mojej familii.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz