"Enola i niezwykłe zwierzęta" (Wydawnictwo EGMONT)

Jedną bohaterkę noszącą imię Enola miałyśmy już okazję poznać. Jej przygody zawsze poznawałyśmy z przyjemnością, więc liczyłyśmy na to, że druga Enola spodoba nam się tak samo. Co prawda, ta nie zajmuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych, ale to, czego doświadcza okazuje się równie interesujące.

 

Bohaterka serii komiksów "Enola i niezwykłe zwierzęta" jest weterynarką! Ma jednak dość oryginalną specjalizację. Nie zajmuje się kotami, końmi ani nawet złotymi rybkami. Enola zajmuje się zwierzętami, które pochodzą z baśni i legend. Zwierzętami magicznymi, wyjątkowymi i niezwykłymi. Czy takie stworzenia mogą potrzebować pomocy? Okazuje się, że tak. Jak choćby gargulec zdobiący fasadę jednego z kościołów. Ktoś powie, rzeźba jak rzeźba. A jednak nie. Gargulec pluje wodą na ludzi, którzy wychodzą z kościoła. Miejscowy ksiądz i mieszkańcy miasteczka mają już tego dość. Jedyną osobą, która może im pomóc jest Enola. Dziewczyna przybywa na miejsce i zaczyna obserwować dziwną rzeźbę. Szybko okaże się, że coś jest na rzeczy, a zachowanie gargulca ma swoje źródła... Nie mogę zdradzić w czym, bo chcę, żebyście byli zaskoczeni tak samo jak my! 

Zaskoczy Was również druga komiksowa historia. Tym razem Enola będzie pomagać jednorożcom. Tym razem to właśnie one znajdą się w kłopotach. Podobno jeden z nich zaatakował dziecko. Złamał w tej sposób przysięgę złożoną ludziom. W tej sytuacji ludzie nie czują się w obowiązku przestrzegania przysięgi, którą złożyli jednorożcom. Magiczne zwierzęta są w niebezpieczeństwie. Enola musi dowiedzieć się, co tak naprawdę się stało. Czy zdąży rozwiązać konflikt i wyjaśnić wszystkie niedopowiedzenia? Tego dowiedzą się ci, którzy przeczytają komiks."Enola i niezwykłe zwierzęta" właśnie zadebiutowała na naszym rynku wydawniczym. Przeczytałyśmy ten komiks błyskawicznie i od razu nabrałyśmy ochoty na lekturę kolejnych części. Komiksowe historie są pełne ciekawych wydarzeń, zaskakujących zwrotów akcji, interesujących bohaterów i humoru! My jesteśmy zachwycone. Przeczytałyśmy wiele komiksów, ale dawno żaden nie sprawił nam tak miłej niespodzianki i nie zapewnił tak interesującej lektury. Weterynarka Enola jest bohaterką, której nie da się nie lubić. To ta bohaterka, której kibicuje się od początku do końca i, w której przygodach chce się uczestniczyć. Jeśli jej jeszcze nie znacie, a lubicie ciekawe bohaterki i historie o zwierzętach, to polecamy bardzo gorąco!

Enola i niezwykłe zwierzęta tom 1

Joris Chmblain

rysunki Lucile Thibaudier

tłumaczenie Maria Mosiewicz

EGMONT 2022


 

 https://egmont.pl/

 

Komentarze

 1. Mój syn ostatnio często sięga po komiksy, Enola na pewno mu się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Komiksowe rysunki fajnie dopracowane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo miło spędziłam czas z tą lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię takie komiksy. Moja córka również chętnie je czyta

  OdpowiedzUsuń
 5. super że bohaterki nie da sie nie lubić:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze tych komiksów nie widziałm. Będę musiała się rozejrzeć za nimi

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz