"Miejsce jest oznaczone jajkiem" (Wydawnictwo Mamania)

Tej książki nie można nie zauważyć. Od razu zwraca uwagę i zachęca do przeczytania. Kusi małych i dużych, bo już na pierwszy rzut oka wydaje się lekturą uniwersalną, która budzi zainteresowanie u wszystkich. Ta książka zwraca uwagę, bo została przepięknie i bardzo starannie wydana. Zwraca uwagę, bo na okładce znalazła się piękna ilustracja. Na dodatek posiada bardzo intrygujący tytuł. To kusi potencjalnych czytelników!


My wiedziałyśmy czego możemy się po tej książce spodziewać, bo kilka miesięcy temu czytałyśmy pierwszy tom serii o przygodach Skunksa i Borsuka (KLIK).  Książka Skunks i Borsuk przypadła nam do gustu, polubiłyśmy jej bohaterów ze wszystkimi ich zaletami i wadami. Po nowym tomie spodziewałyśmy się wiele, więc bez wahania włączyłyśmy go do naszej biblioteczki. Akcja książki Miejsce jest oznaczone jajkiem rozpoczyna się w domu Borsuka. Borsuk, znany naukowiec i badacz kamieni, przygląda się właśnie swojej imponującej kolekcji. To jego wielka duma, która zaimponuje każdemu, kto będzie ją oglądał. Brakuje w niej tylko jednego kamienia. Borsuk utracił go dawno temu i do tej pory nie uzupełnił powstałej luki. Teraz nadarza się okazja. Skunks musi wyruszyć na wyprawę, bo ma do załatwienia własne sprawy (ściśle związane z jego zamiłowaniem do gotowania). Borsuk dołącza do jego ekspedycji. I tak zaczyna się ich wielka, wspólna przygoda. Będzie zabawnie, strasznie i bardzo interesująco.
 

Jestem przekonana, że wciągnięcie się w tę książkę tak samo jak my. To oryginalna, przepełniona humorem opowieść dla młodych czytelników. Uwielbiamy ją za niebanalnych bohaterów i niebanalny humor. Spotkacie w tej książce bohaterów znanych z pierwszego tomu i tych, których nie mieliście okazji spotkać. Gwarantuję, że polubicie ich tak samo jak tych, których już poznaliście. I, że drugi tom będziecie czytać z taką samą przyjemnością jak pierwszy. Niezwykle ważnym elementem tych książek są przepiękne ilustracje. Kolorystycznie bardzo stonowane, ale pełne pięknych detali i doskonale uzupełniające tę historię. Polecam Wam gorąco i życzę miłej lektury, bo nie mam wątpliwości, że taka będzie.
  
Miejsce oznaczone jest jajkiem

Amy Timberlake

ilustracje Jon Klassen

tłumaczenie Barbara Łukomska

Mamania 2022


 https://mamania.pl/

Komentarze

  1. Widzę że realizacja borsuczych planów jest wciągająca.

    OdpowiedzUsuń
  2. Taka opowieść z dużą dawką humoru zawsze zaciekawi każdego.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzieci mają tyle ciekawych książek do przeczytania, że aż żałuję, że nie jestem dzieckiem :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz