"Tata. Człowiek, mit, legenda" (Wydawnictwo Znak Emotikon)

Za tydzień będziemy obchodzić Dzień Matki. Za nieco ponad miesiąc Dzień Ojca. Ten drugi wydaje mi się znacznie bardziej deprecjonowany. Z czasów szkoły i przedszkola bardziej pamiętam przygotowania i obchody Dnia Matki. Szczerze mówiąc nie pamiętam, żebyśmy kiedyś robili przedstawienie z okazji Dnia Ojca. Dzień Matki organizowany był co roku. Ojcowie nie mają też szczęścia do książek. Ich bohaterkami częściej są mamy. Książek o ojcach jest mniej, a te, w których się pojawiają często przedstawiają ich jako nieporadnych i zagubionych. Bardziej w kontekście humorystycznym niż życiowym.

 

Ta książka jest inna. Wzbudza uśmiech, ale nie śmieszy do łez. Jej bohaterem jest pewien tata. A opowiada o nim jego syn. Syn, który jest swoim ojcem absolutnie zafascynowany. Tata nieustannie zachwyca swojego synka. Czym? Na przykład swoją siłą, podobno jest silniejszy od Wielkiej Stopy i potrafi powalić pytona. Tata chłopca potrafi też latać (choć miewa problemy z lądowaniem). Jeździ również samochodem (czasem zbyt szybko i kończy z mandatem w kieszeni). Świetnie sprawdza się w roli detektywa. Potrafi rozhuśtać syna tak mocno, że temu wydaje się, że podróżuje w przestrzeni kosmicznej. Do tego umie rozwiązać nawet najdłuższe równanie. Tytułowy bohater tej książki ma jeszcze wiele innych umiejętności, których nie będę Wam zdradzać. Tego bohatera musicie poznać sami!

 Dla kogo jest ta książka? Dla wszystkich. Dla dziecka, które będzie czytać ją ze swoim tatą i dla przyszłego taty, który mógłby czytać ją sam, czekając na narodziny swojego dziecka. Może być prezentem dla taty z okazji nadchodzącego Dnia Ojca. Każdy pretekst będzie dobry. Wspólne czytanie buduje więzi, a tę książkę głośno i razem czyta się doskonale. Nie zabraknie okazji do uśmiechu, do przytulanek, do snucia planów i wymyślania różnych rzeczy, które można zrobić z własnym tatą. Takiej książki na naszym rynku wydawniczym brakowało. Ogromnie cieszę się, że teraz jest już dostępna i każdy może ją przeczytać. To świetna pozycja dla całych rodzin. Mądra, zabawna, pełna ciepłych i pozytywnych uczuć oraz znakomitych ilustracji. Zobaczyć na nich można tytułowego tatę i jego niezwykłe przygody. Szata graficzna jest piękna, ilustracje wypełniają wszystkie strony i stanowią doskonałe uzupełnienie tej niesamowitej książki! Książki, której bohatera każdy z nas zna osobiście!

Tata. Człowiek, mit, legenda

Mifflin Lowe

ilustracje Dani Torrent

tłumaczenie Agnieszka Szling

Znak Emotikon 2022 


https://www.znak.com.pl/
 

Komentarze

  1. Przedstawień na Dzień Ojca u mnie też nigdy nie było, ale to pewnie dlatego, że wypada zawsze już po zakończeniu roku szkolnego lub tuż przed.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna książka! Wydaje mi się, ze na rynku brakuje właśnie takich tematycznych książek.

    OdpowiedzUsuń
  3. Widzę, że to kolejna pozycja na którą warto zwrócić uwagę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz