"Motek. Książka o uczuciach" (Wydawnictwo Wilga)

Motek to pewnie jedna z najprostszych i najbardziej lubianych przez koty zabawek. Ich właściciele mają pewnie na ten temat nieco inne zdanie, ale przecież nie o zadowolenie ludzi, a kotów. Pomyślałam patrząc na tytuł książki Agaty Widzowskiej, że Motek to piękne imię dla kota. Jednak bohater tej książki nie ma na imię Motek. Jego imienia nie znamy, poznajemy za to jego wielką przygodę!

Wszystko przez zaginiony motek. Kotka bardzo zasmuciło jego zniknięcie. Poczuł się bardzo samotny. Nie wiedział, dlaczego motek zniknął. Nie wiedział, co się z nim stało. Na szczęście łączyła ich bardzo długa nić. Koci bohater zobaczył jej koniec i zaciekawiony ruszył za nim. Miał nadzieję, że nić doprowadzi do motka. Droga nie była ani krótka, ani prosta. Kot wiele w czasie tej podróży przeżył. Doświadczał bardzo różnych emocji. Jednak nie chciał się poddać ani zawrócić. Wierzył, że na końcu czeka na niego ulubiony motek. Wiele razy wołał do niego, zapewniając o tym, że już do niego idzie, że niedługo pewnie dotrze i, że w końcu będą razem. Emocje, które przeżywa kot stają się coraz bardziej skrajne. Udzielają się również czytelnikom, bo ta książka, choć bardzo oszczędna w słowach, naprawdę trzyma w napięciu!
Motek to książka dla wszystkich, którzy chcą porozmawiać z dziećmi o uczuciach, a nie wiedzą jak taką rozmowę zacząć i przeprowadzić. Motek to gotowy przewodnik po świecie uczuć. Tych najprostszych i najczęściej przeżywanych oraz tych, których doświadczamy rzadziej, ale są równie ważne. Dzięki tej książce dzieci zobaczą jak różne uczucia towarzyszą nam każdego dnia. Przecież codziennie możemy czuć się, jak główny bohater, zaniepokojeni, radośni albo zniecierpliwieni. Dlaczego? Powody są różne. Z tej książki dowiecie się, dlaczego kot tych różnych uczuć doświadczał. Pierwszym powodem było oczywiście zniknięcie motka, kolejne były z nim związane, ale jakie dokładnie, dowiecie się z książki. Pięknie zilustrowanej przez Ewę Poklewską - Koziełło historii, która wzruszy każdego! 

Motek. Książka o uczuciach

Agata Widzowska

ilustracje Ewa Poklewska - Koziełło

Wydawnictwo Wilga 2022


 https://www.gwfoksal.pl/

Komentarze

 1. Uczucia są bardzo ważne dla dzieci i taka książeczka może pomóc im je zrozumieć

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację Motek to fantastyczne imię dla kota, nie spotkałam takiego imienia w swoim życiu i kocim :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Motek skojarzył mi się z dzierganiem na drutach. Książka jest ciekawą propozycją dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że jest to jedno z tych bardziej interesujących wydań.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna kolorowa książeczka, pięknie wydana. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz