"Tajemnica Hotelu Grandspejszyn" (Wydawnictwo Nasza Księgarnia)

Nie wyobrażam sobie Bożego Narodzenia bez książek. Kiedy ktoś pyta mnie, co chciałabym dostać w prezencie, zawsze mam w głowie długą listę tytułów, które chciałabym dołączyć do mojej biblioteczki. Co roku staram się też dawać książki w prezencie moim bliskim. Od dziecka lubiłam ten czas między kolacją wigilijną a wyjściem na Pasterkę, który poświęcaliśmy na czytanie. Mam nadzieję, że pod Waszymi choinkami również znajdą się książki. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, jaką książkę powinni położyć pod choinką, mam doskonałą książkową propozycję!

Jej tytuł, Tajemnica Hotelu Grandspejszyn, zapowiada wyjątkową literacką przygodę. Czy to będzie książka detektywistyczna? Czy może tytułowa tajemnica wiąże się z czymś zupełnie innym? Tego Wam zdradzić nie mogę. Mogę jednak napisać o wielu innych rzeczach. Na przykład o tym, że spotkacie bardzo wyjątkowych bohaterów. Trochę przypominają borsuki, trochę bobry, niektóre wydają się być myszami albo kotami. Czy to naprawdę przedstawiciele tych gatunków? I tak, i nie. Kto przeczyta książkę, wszystkiego się dowie. Kto przeczyta książkę, przeniesie się do Hotelu Grandspejszyn. Miejsca tak niezwykłego, jak niezwykli są jego właściciele i gości. Miejsca pełnego cudownych historii, pięknych zapachów i pysznych potraw. Miejsca, w którym każdy może poczuć się jak u siebie. Miejsca, którego mieszkańcy są otwarci na innych, ich historie i potrzeby. Ale czy próg Hotelu Grandspejszyn przekraczają tylko ci, którzy mają dobre intencje? Okazuje się, że niestety nie. Najwięcej zamieszania wprowadzi pewien Pan Miś, który przynosi bardzo złe wieści. Podobno Zielonej Kotlinie grozi zagłada. Czy naprawdę? Czy może Pan Miś powiedział to z zupełnie innych pobudek? Znowu odsyłam Was do książki. Nie będziecie rozczarowani!
Tajemnica Hotelu Grandspejszyn będzie doskonałym prezentem świątecznym dla wszystkich dzieci, które kochają książki. Dla dzieci, które lubią piękne historie. Historie pełne ciekawych bohaterów, z którymi mali czytelnicy mogą się się zidentyfikować i, do których bardzo szybko mogą zapałać sympatią. Tu takich bohaterów jest wielu. Tu takich przygód jest mnóstwo. Tu, oprócz przepięknej i wciągającej historii, mamy jeszcze niesamowite ilustracje. Bardzo subtelne i w delikatnych kolorach. Gdybym miała określić je tylko jednym słowem, napisałabym, że są śliczne. I bardzo klasyczne. Doskonale dopełniły tę historię. Historię, którą można czytać w domowym zaciszu albo w przedszkolu (i w szkole). Pod choinką albo na kanapie. W ciągu dnia i przed snem. To taka historia, że sprawdzi się zawsze i wszędzie, i każdego zachwyci!
 

Tajemnica Hotelu Grandspejszyn

Anna Mietelska

Nasza Księgarnia 2022

https://nk.com.pl/
 

Komentarze

  1. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!.. Jak kto lubi książki?

    OdpowiedzUsuń
  2. Ooooo, zwierzątka, to jakaś sympatyczna książka :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Myślę, że sama skuszę się na tę lekturę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz