"Detektyw Wróbel i złamane pióro" (Wydawnictwo Agora dla dzieci)

Długo kazali nam czekać. Panowie Samojlik i Wajrak wystawili cierpliwość czytelników na bardzo poważną próbę. Ponad cztery lata po premierze ostatniego tomu Umarłego Lasu, ukazał się w końcu ich nowy komiks. Czy warto było czekać? Zaraz wszystkiego się dowiecie!

 

W komiksie o przygodach Detektywa Wróbla to komiks, na pierwszy rzut oka, Umarłemu Lasowi bardzo bliski. Bohaterowie znowu mają skrzydła i dzioby. Nie są to jednak te same ptaki, które poznaliśmy kilka lat temu (choć niektóre gatunki mogą wydać się Wam znajome). Inne jest również miejsce, w którym rozgrywa się akcja. Zamiast do lasu, trafiamy w sam środek miejskiej dżungli. Czy to miejsce przyjazne dla ptaków? Sądząc po liczbie gołębi, które widuję na ulicach Poznania, najlepsze z możliwych. Cóż czeka na ptaki i czytelników tego komiksu? Przygoda kryminalna! Zagadka do rozwiązania! Ptaki do uratowania! Ktoś zaczyna im zagrażać. Co dokładnie się dzieje? Ptaki spadają z nieba. Brzmi zabawnie? A jednak wcale zabawnie nie jest. Skrzydlate istoty są w niebezpieczeństwie i ktoś musi im pomóc. Do akcji wkroczy Detektyw Wróbel. Właśnie on, ze wsparciem włochatki Purzysławy, pochyli się nad losem ptaków. Grono podejrzanych o czyhanie na życie ptaków będzie spore, wśród podejrzanych nie zabraknie oczywiście ptaków drapieżnych. Ale czy to one są za to odpowiedzialne? Może to jednak tylko niesłuszne podejrzenia? Dobrze wiecie, że nie mogę Wam tego zdradzić i musicie sami przeczytać tę historię od początku do końca.
Detektyw Wróbel i złamane pióro nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. Historia jest znakomita. Pełna humoru, zaskakujących zwrotów akcji i ciekawych informacji. Ciekawostki dotyczące ptaków, które trafiły do Detektywa Wróbla, może być trudno znaleźć w szkolnych podręcznikach. Tu zostały bardzo zgrabnie wplecione w treść. Oprócz nich są jeszcze fragmenty, które moglibyśmy nazwać naukowymi albo teoretycznymi, w których autorzy dzielą się kolejnymi informacjami z życia ptaków. Wszystko oczywiście w zrozumiałej i interesującej dla młodego czytelnika formie. Wiedza przekazywana w taki sposób sama wchodzi do głowy, a dzięki tak przystępnej formie, czytanie kojarzy się wyłącznie z przyjemnością. Jeśli dodamy do tego jeszcze świetną oprawę graficzną (stworzoną oczywiście przez Tomasza Samojlika), to otrzymujemy książkę, która bawi, uczy i zachwyca. A najlepszą rekomendacją dla tego komiksu, niech będzie fakt, że od deski do deski przeczytałam go ja, osoba, która panicznie boi się ptaków! Z całego serca polecamy i czekamy na więcej. Bo to dopiero początek przygód Detektywa Wróbla...

Detektyw Wróbel i złamane pióro

scenariusz Tomasz Samojlik, Adam Wajrak

ilustracje Tomasz Samojlik

Wydawnictwo AGORA 2023Komentarze

  1. Uwielbiam wspólne wydania obu tych autorów, więc chętnie skuszę się też na to.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komiks to świetna propozycja dla młodych czytelników. Wartka akcja, zabawne postaci i ciekawostki dotyczące ptaków. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. komiks to świetna propozycja dla młodych czytelników. Dobre na prezent

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz