"Zanim pojawiły się dinozaury. Niesamowite dzieje Ziemi" (Wydawnictwo Wilga)

Wakacje jeszcze trwają, ale myśli dzieci coraz bardziej krążą wokół szkoły. Niektórzy na pewno bardzo się za nią stęsknili. Brakuje im kontaktów z rówieśnikami, który (być może) wyjechali na całe lato. Są też tacy, którzy tak bardzo lubią naukę, że za zdobywaniem wiedzy zwyczajnie tęsknią. Oni bardzo chętnie wrócą do szkolnych ławek i będą się uczyć nowych rzeczy. Z drugiej strony, czy wakacje przeszkadzają w zdobywaniu wiedzy? Moim zdaniem nie!

Wszystkim, którzy chcieliby ostatnie tygodnie wakacji spędzić z książką, z której dowiedzą się czegoś nowego, mogę polecić nową książkę Krzysztofa Poznańskiego. To autor, którego być może pamiętacie ze świetnej książki Dinozaury i wielkie ssaki, o której pisałam kilka miesięcy temu (KLIK). Na rynku wydawniczym właśnie pojawiała się nowa książka z serii "Niesamowite dzieje Ziemi", dzięki której przenosimy się w jeszcze odleglejsze czasy. Tytuł wyjaśnia wszystko. Zanim pojawiły się dinozaury, a nawet jeszcze dawniej, bo pierwszy rozdział książki, to opowieść o narodzinach naszej planety i całego Układu Słonecznego. Bez tej wiedzy, trudno byłoby czytelnikom zrozumieć niektóre kwestie poruszone w dalszej części książki. Informacji jest tu naprawdę wiele i to nie tylko o powstawaniu planet, gwiazd i naturalnych satelitów, ale także na przykład o tym, skąd na naszej planecie wzięła się woda. Kolejne strony to wiadomości na temat roślin, które jako pierwsze pojawiły się na Ziemi. Po nich przyszedł czas na pierwsze zwierzęta. Oczywiście, były to proste organizmy, które przetarły drogę kolejnym, coraz większym i coraz bardziej skomplikowanym. Autor, nawet najtrudniejsze kwestie, opisuje i wyjaśnia w bardzo przystępny sposób, więc lektura nie powinna nikogo zniechęcić. Czy książka naukowa może być interesująca? Jeśli napisze ją Krzysztof Poznański, to nie tylko może, ale i musi. Książka Zanim pojawiły się dinozaury wciąga jak najlepsza powieść. 320 stron czyta się niemal jednym tchem, z dużą ciekawością i zainteresowaniem. Czytelnicy w wieku szkolnym będą tą książką zachwyceni. Sporo jest tu do czytania, ale równie wiele do oglądania. Mnóstwo w tej książce zdjęć, rysunków i rozmaitych wykresów. Wiedza jest przekazywana w zrozumiały dla młodego czytelnika sposób, prosto, ale na pewno nie jest to książka banalna. To świetny łącznik między książkami popularnonaukowymi dla dzieci a książkami naukowymi dla dorosłych. Na pewno spodoba się tym, którzy umieją samodzielnie czytać, chodzą do szkoły i posiadają już jakąś wiedzę na ten temat. Dzięki tej książce na pewno ją poszerzą, spędzą miło czas i dowiedzą się wielu interesujących rzeczy. Gorąco polecam wszystkim ciekawym świata! 

Zanim pojawiły się dinozaury

Krzysztof Poznański

Wydawnictwo Wilga 2023

https://www.gwfoksal.pl/
 

Komentarze

 1. Czekam na przesyłkę z tą książką, chętnie zanurzę się w świat dalekiej przeszłości Ziemi i jej niesamowitych mieszkańców. Izabela Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 2. Już niewiele tych wakacji zostało niestety, a szkoła jak zwykle się zaczyna 1 września, przynajmniej u nas, ciekawe jak to jest w innych krajach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem przekonana, że wiele osób zainteresuje się tą lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze że jest jeszcze zainteresowanie takimi książkami a nie tylko telefon, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz