"Nauka z komiksem. Genetyka i ewolucja. Rośliny i zwierzęta" (Wydawnictwo EGMONT)

Lilo i Stitch zawojowali w ostatnim czasie sklepowe półki. Można kupić maskotki z ich podobiznami, są ubrania z ich wizerunkami i mnóstwo różnych gadżetów, z których spoglądają na nas niebieski stworek i jego przyjaciółka. To wszystko sprzyja świetnej zabawie. Stich kojarzy się przede wszystkim z zabawą. A gdyby tak połączyć go z nauką? Czy to ma szansę się udać? W pierwszym odruchu, powiedziałabym, że nie, ale po przeczytaniu pierwszych kilku stron serii "Nauka z komiksem" już wiem, że to się jednak może udać!

W komiksie spotykamy bohaterów dobrze znanych tym, którzy oglądali film Lilo i Stich. Na pierwszej stronie widzimy jak wszyscy przyglądają się maleństwu, które wykluło się z jajka. To niewielki, zielony ptaszek. Nie przypomina żadnego znanego gatunku. Czyżby pochodził z przeszłości? Okazuje się, że tak. I, niestety, jest w bardzo poważnych tarapatach. Takie prehistoryczne stworzenie to gratka nie tylko dla naukowców, ale i dla osób, które mają względem niego niekoniecznie przyjazne zamiary. Lilo, Stich i ich przyjaciele muszą ochronić małe stworzenie. Muszą się również czegoś o nim dowiedzieć. O nim i o innych zwierzętach, które przez tysiącami lat żyły na naszej planecie. Co robiły? Jak się rozwijały i w końcu, dlaczego wyginęły?! Dlaczego wielkie gady i ssaki nie mają już tak imponujących rozmiarów? Tego wszystkiego również dowiecie się z tej książki? Jak to możliwe, skoro trzymamy w rękach komiks? W serii "Nauka z komiksem" takie rzeczy nie są niemożliwe!
Oto kolejny komiks, który przeczy twierdzeniu, że komiksy adresowane są do tych, którzy nie lubią czytać, a od książek oczekują jedynie rozrywki. "Naukę z komiksem" czyta się z dużą przyjemnością. Znani i lubiani bohaterowie, ciekawa historia, zaskakujące wydarzenia. Mamy tu jednak coś jeszcze. Te komiksy nie tylko bawią, ale również uczą. Między przygodami głównych bohaterów przedstawionymi na komiksowych obrazkach, mamy również strony pełne ważnych informacji naukowych i przeróżnych ciekawostek dotyczących głównego tematu, czyli genetyki i ewolucji. Czy ten temat może zainteresować dzieci? Jeśli jest przedstawione i opisane w taki sposób jak tutaj, to na pewno. Tekst jest nie tylko ciekawy, ale przede wszystkim zrozumiały. Nie brakuje zdjęć i ilustracji. Dzięki temu nawet tak zawiłe kwestie, jak genetyka i ewolucja, stają się bliższe i bardziej zrozumiałe. Jeśli nie wierzycie, to zajrzyjcie do tej książki!
Książki z serii "Nauka z komiksem"

znajdziecie na https://egmont.pl/

Komentarze

 1. Nauka w komiksowej formie z pewnością przyciągnie młodych czytelników, zdobyta w ten sposób wiedza długo pozostaje w pamięci. Izabela Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 2. Lilo i Stitch w komiksie to świetna okazja, by przekazać wiedzę na temat genetyki i ewolucji w przystępny sposób.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama z przyjemnością sięgam po komiksy z tego cyklu, by dowiedzieć się więcej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa seria i doskonały sposób na rozbudzenie ciekawości naukowej u młodych czytelników. Wspaniale, że powstają takie komiksy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz