"Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia: Drzewa" (Wydawnictwo Egmont)

Jesień zbliża się coraz większymi krokami. Co prawda, na razie mamy jeszcze w pamięci ciepłe dni, ale z tyłu głowy już plączą się myśli o cieplejszych swetrach, spadających liściach i szybciej zapadającym zmroku. O spacerach w jesiennym słońcu, kasztanach i żołędziach. O drzewach, które wkrótce zaczną się zmieniać. I właśnie drzewa są motywem przewodnim najnowszego komiksu z serii "Rodzina Borsuków i Lisów".

Mieszkańcy lasów obcują z drzewami każdego dnia. Dają one schronienie wielu gatunkom, dla innych są domem. Jedne mieszkają w ich koronach, inne chronią się w korzeniach. Znają je na pewno doskonale i wiedzą, w jaki sposób najlepiej mogą wykorzystać ich dobrodziejstwa. Bohaterowie komiksu też nie mają z tym problemu. Już na pierwszej stronie widzimy, jak zbierają ukrywające się wśród drzew grzyby. Wtedy też ich uwagę zwraca pień drzewa, na którym i wokół którego rośnie nowe drzewo. Jak to możliwe? Małe borsuki i lisy są tym żywo zainteresowane i zaciekle na ten temat dyskutują. Poruszają również inne tematy związane z drzewami. Drzewami, które są nieodłączną częścią ich życia. Mówią o tym, jak drzewa zmieniają się w poszczególnych porach roku. I zauważają, że są takie, które nie zmieniają się w ogóle. Dzięki ich rozmowom mali czytelnicy dowiadują się, do czego drzewom potrzebne są liście. Przyglądają się przekrojowi pnia drzewa, śladom, które pozostają po gałęziach na ich korze. Dowiaduję się, co musi zrobić drzewo, kiedy choruje. Zaglądają też pod ziemię, gdzie kryją się korzenie. Wiele się uczą, ale także świetnie bawią. Tak samo dobrze jak bohaterowie tego komiksu, będą się bawić mali czytelnicy. Urokowi Drzew bardzo trudno się oprzeć. To komiks pełen nie tylko merytorycznej wiedzy, ale również wspaniałych i ciekawych dla czytelnika przygód. Dzieci na pewno polubią zwierzęcych bohaterów. Nie dość, że mają ciekawe przygody, to jeszcze bardzo sympatycznie wyglądają. Bo musicie wiedzieć, że ilustracje ma ten komiks naprawdę niezwykłe. Niezwykłe jest również połączenie historii komiksowej ze stronami teoretycznymi. Można je czytać razem lub osobno. Zawsze z taką samą przyjemnością. Taki to już komiks, którego nie da się nie polubić. 

Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia: Drzewa

Brigitte Luciani

rysunki Eva Tharlet

tłumaczenie Marek Puszczewicz

EGMONT 2023

https://egmont.pl/
 

Komentarze

 1. Ta książka to świetny sposób na uczenie dzieci o naturze, na dodatek cudnie wydana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książeczka wygląda na bardzo sympatyczną i pełną wiedzy, chętnie podsunę im moim młodym czytelnikom, zaszczepię ciekawość przyrody. Izabela Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię komiksy, sama chętnie bym go przeczytała, chociaż wiek już dorosły :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jeszcze o jesieni nie myślę cieszę się ostatnimi chwilami lata. Anne 18.

  OdpowiedzUsuń
 5. Idealna lektura dla maluchów, które uwielbiają zwierzęta i ciekawią się naturą. Świetny pomysł na edukacyjny komiks.

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę ,że przyciągnie uwagę dzieci. Ilustracje są piękne

  OdpowiedzUsuń
 7. Cieszę się, że komiks oferuje zarówno rozrywkę, jak i edukację. Zawsze dobrze, gdy dzieci mogą się czegoś nauczyć, bawiąc się jednocześnie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz